Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Брат Каддафі збирається до влади – «виправити помилки минулого»

  • Розсилка
  Ахмед Каддафі аль-Дам - Брат Каддафі збирається до влади – «виправити помилки минулого»
  Ахмед Каддафі аль-Дам

  Оскільки сини Каддафі знаходяться в розшуку, у вигнанні, в тюрмі або в могилі, основним представником сім'ї та племені в публічному просторі став Каддафі аль-Дам

  Раз на тиждень в розкішній квартирі в Каїрі збираються люди, які колись підтримували лівійського диктатора Муаммара Каддафі, пише The Washington Post. Головує на цих зборах господар квартири - 65-річний Ахмед Каддафі аль-Дам. «Він живе в серцях мільйонів», - говорить Ахмед, поглядаючи на портрет Муаммара Каддафі - свого двоюрідного брата.

  Видання пояснює, що після вбивства Каддафі десятки тисяч його вірних прихильників втекли за кордон. Багато хто вирушив у сусідній Єгипет, де нині мріють зіграти роль у формуванні нової Лівії.

  Оскільки сини Каддафі знаходяться в розшуку, у вигнанні, в тюрмі або в могилі, основним представником сім'ї та племені в публічному просторі став Каддафі аль-Дам. Він символізує надії лівійців, які колись були в привілейованому становищі, і тривоги багатьох інших, які бояться повернення тих, на кому тримався авторитарний режим Каддафі.

  «Зараз, коли в Лівії панують невизначеність і насильство, Каддафі аль-Дам відчуває свій шанс. Він і його прихильники налагоджують зв'язки з впливовими племенами і колишніми суперниками, розчарованими в політичній інертності, прагнучи розхитати слабке лівійський уряд, який підтримує Захід», - йдеться у статті. За словами автора, ці сили черпають надію в новій ініціативі ООН і в тому факті, що син Муаммара Каддафі Саїф аль-Іслам цього літа вийшов на свободу.
  «Без нас мир встановлений не буде, - сказав Каддафі аль-Дам. - Ми представляємо більшість лівійців. Ми хочемо привести все до ладу і виправити помилки минулого».

  За словами автора, Каддафі аль-Дам близький до президента Єгипту Ас-Сісі. Обидва вчилися в одній військовій академії.

  «Каддафі аль-Дам називає лівійську революцію «катастрофою». За його словами, у молодих лівійців було «право вийти на вулиці і протестувати» проти режиму, він визнає: «Ми не були ангелами». Тих, хто взяв в руки зброю, він називає зрадниками. Він заявляє, що без іноземного втручання революція провалилася, а «опір» діям НАТО, яке тривало 8 місяців, «довело, що режим мав народну підтримку», - йдеться в статті.

  Як відомо, родина Каддафі симпатизує Росії.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ