Чорне море змінило свій колір - НАСА

  Унікальний колір став переважати через фітопланктон в Чорному морі
  29 травня вчені з НАСА отримали нові космічні знімки, зроблені супутником Aqua Satellite за допомогою спектрографа Moderate Resolution Imaging Spectroradiometer, передає Daily Mail. «Aqua Satellite NASA отримав приголомшливий образ Чорного моря з космосу, на якому видно, як бірюзові розводи домінують, серед, як правило, темно-синьої
  • 17 Червня, 2017, 20:45
  • Розсилка
  Чорне море на знімку зі супутника
  Чорне море на знімку зі супутника

  Унікальний колір став переважати через фітопланктон в Чорному морі

  29 травня вчені з НАСА отримали нові космічні знімки, зроблені супутником Aqua Satellite за допомогою спектрографа Moderate Resolution Imaging Spectroradiometer, передає Daily Mail.

  «Aqua Satellite NASA отримав приголомшливий образ Чорного моря з космосу, на якому видно, як бірюзові розводи домінують, серед, як правило, темно-синьої води», - йдеться в повідомленні.

  Вчені відзначають, що на знімках видно, що Чорне море, саме темне море в світі, змінило свій колір. У деяких місцях замість темно-синього фахівці побачили бірюзовий - густіше всього такі світлі плями біля берегів Румунії, Болгарії та України.

  На думку вчених, це пов'язано з потужною морською течією, яка принесла в Чорне море величезну кількість фітопланктону, а саме одноклітинних планктонних водоростей кокколітофоридів. Ці мікроорганізми і стали причиною зміни кольору води.

  «Протока Босфор в Стамбулі стає бірюзовою в літній час. НАСА повідомляє, що унікальний колір став переважати через фітопланктон в Чорному морі», - написано в повідомленні TrtWorld в Twitter.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ