рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Експерти порівняли перший рік президентства Зеленського і Порошенка

  графіка
  • Розсилка
  <span>Петро Порошенко та Володимир Зеленський на дебатах перед виборами, квітень 2019</span> - Експерти порівняли перший рік президентства Зеленського і Порошенка
  Петро Порошенко та Володимир Зеленський на дебатах перед виборами, квітень 2019
  Фото: Уніан

  Порошенко у перший рік президентства працював краще

  Петро Порошенко на початку свого президентства більш ефективно попрацював над втіленням реформ. Такого висновку дійшли експерти незалежної аналітичної платформи VoxUkraine. Вони проаналізували реформи, які ініціювали і підтримували п‘ятий та шостий президенти України у перший рік своєї каденції.

  Експерти зазначають, що обидва президенти зіштовхнулися з кризами. «У 2020 році світова пандемія коронавірусу і карантинні обмеження спричинили медичну та економічну кризу. У 2014-2015 роках криза в Україні була локальною, але не менш серйозною: в 2014 році почалось вторгнення РФ, бойові дії на сході України. Втрата територій та промисловості, зосередженої на них, зростання військових видатків, спричинили падіння ВВП та високу інфляцію. Економічна криза змусила новообраний парламент VIII скликання ухвалити багато реформаторських законів – початок 2015 року був часом найвищих значень Індексу реформ. Після запровадження «турборежиму» восени 2019р. індекс також дещо виріс», - констатують аналітики. У дослідженні зазначається, що були проаналізовані періоди, коли кожен з президентів отримав «новий» парламент та кабмін.

  «У Верховній Раді IX скликання пропрезидентська партія «Слуга народу» отримала 254 мандати. Цього достатньо, щоб самостійно без підтримки інших політичних сил приймати закони. У 2014 році Блок Петра Порошенка отримав 132 мандати, тож для формування парламентської більшості він створив коаліцію з партіями «Народний фронт», «Самопоміч», Радикальна партія Олега Ляшка та «Батьківщина» – у коаліцію увійшло 302 народних депутати. З часом коаліція почала розпадатися, як і «монобільшість», - зазначають дослідники.

  За підрахунками експертів, Петро Порошенко за рік встиг долучитися до 97 реформ (зокрема він ініціював 8 законів та видав 3 реформаторські укази), а Володимир Зеленський – до 84 реформ (ініціював 11 реформаторських законів). «Проте важлива не лише кількість реформ, але і їхня значущість. Тому ми порівняли прогрес за напрямками Індексу моніторингу реформ, який забезпечили ці реформи. Прогрес у напрямку розрахований за сумою балів реформ, до яких долучився президент», - йдеться у статті.


  100051224_879090609230076_5110572261136400384_n

  За всіма напрямками - урядування, державні фінанси, монетарна система, бізнес-середовище, енергетика - - урядування, державні фінанси, монетарна система, бізнес-середовище та енергетика - більший прогрес відбувся під час каденції Петра Порошенка, резюмують експерти VoxUkraine.

  Вони також наголошують, що для реформ перш за все потрібна політична воля, тоді ані війна, ані коронавірус не стануть на заваді розвитку держави.

   Читайте також: 
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ