Франція побоюється результатів переговорів лідерів США і ЄС
Париж виступає проти нової всеосяжної торгової угоди між США і ЄС
Результати переговорів лідерів ЄС і США 15 липня 2018 року в Вашингтоні змушують Францію нервуватися. Париж побоюється можливості масового напливу американських продуктів харчування і шкоди своєму сільському господарству. Про це повідомляє британське видання The Times.
Міністр економіки Франції Брюно Ле Мер на противагу представників уряду ФРН, які вітали домовленості Жана-Клода Юнкера і Дональда Трампа, попросив надати роз’яснення досягнутих угод. Бруно Ле Мейр знову повторив тезу про те, що Франція завжди виступала за необхідність уникнути торгових війн. Проте за його словами гарні переговори мають відбуватися без тиску і на чіткій основі.
Особливо Париж в спільній заяві по результатам переговорів Жана-Клода Юнкера і Дональда Трампа насторожила теза про те, що майбутня торгівельна угода між США і ЄС відкриє ринки для сільськогосподарської продукції. Франція із одного боку хотіла б захистити своїх фермерів, яким надають дотації, а із іншого попередити попадання на полиці своїх магазинів неякісних на її думку американських товарів. Окрім того Париж виступає проти ідеї щодо необхідності підписати нову торгівельну угоду в рамках нинішніх переговорів США-ЄС.
Коментарі — 0