ФСБшники затримують кримських татар у роковини депортації

  Окупанти в Криму забороняють збиратися й згадувати загиблих у результаті геноциду
  У роковини сталінської депортації кримських татар російські силовики почали затримувати кримців, які вшановують пам'ять загиблих співвітчизників. Про це повідомив у Facebook Заір Смедляєв. «У Криму тривають арешти та затримання. Нам забороняють збиратися й згадувати загиблих у результаті геноциду», - написав Смедляєв. Так, у Феодосії
  • 18 Травня, 14:37
  • Розсилка

  Окупанти в Криму забороняють збиратися й згадувати загиблих у результаті геноциду

  У роковини сталінської депортації кримських татар російські силовики почали затримувати кримців, які вшановують пам'ять загиблих співвітчизників.

  Про це повідомив у Facebook Заір Смедляєв.

  «У Криму тривають арешти та затримання. Нам забороняють збиратися й згадувати загиблих у результаті геноциду», - написав Смедляєв.

  Так, у Феодосії поліція намагалася затримати активіста Сулеймана Кадирова, який прийшов покласти квіти до пам"ятника жертвам депортації.

  У Сімферополі на центральный площі затримали Сервера Карамєтова, Нарімана Джемілєва і Сервера Ізмайлова. Крім того, в Сімферополі біля пам'ятного каменю затримали місцевого журналіста - переписавши дані з його документів, співробітника преси відпустили.

  Як відомо, сьогодні в окупованому Росією Криму кримські татари в 73-ті роковини депортації радянською владою вивісили траурні чорні та національні прапори.

  Нагадаємо, 18 травня 1944 року почалася депортація сталінським режимом із Криму близько 200 тисяч кримських татар. Майже половина депортованих загинула в дорозі чи на місцях вигнання. В Україні цю депортацію визнано геноцидом.

  18 травня в Україні відзначають як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Крім того, після окупації Криму Росією 18 травня відзначається як День боротьби за права кримськотатарського народу.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ