Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Європарламент закликав РФ виконувати ракетний договір − резолюція

  • Розсилка
  Європарламент закликав РФ виконувати ракетний договір − резолюція

  Європарламентарії закликали високого представника ЄС у закордонних справах та політики безпеки докласти дипломатичних зусиль для вирішення конфліктної ситуації

  Європарламент засуджує порушення Росією Договору про обмеження ракет малої та середньої дальності (ДРМСД). Про це йдеться в ухваленій у четвер резолюції законодавчого органу ЄС, повідомляє «Укрінформ».

  «Європарламент висловлює засудження Росії за порушення умов Договору. Закликає Російську Федерацію повернутися до повного і підконтрольного дотримання зобов'язань», - наголошується у резолюції.  Відзначається, що ця ситуація становить загрозу для безпеки як Європи, так і світу.

  Європарламентарії також закликали високого представника ЄС у закордонних справах та політики безпеки докласти дипломатичних зусиль задля сприяння у вирішенні конфліктної ситуації. Зокрема, йдеться про можливість започаткування переговорів про укладання багатостороннього договору про ракети малої та середньої дальності.

  Договір між СРСР і США про РМСД підписаний у Вашингтоні 8 грудня 1987 року і набув чинності 1 червня 1988 року. Під його дію підпадають ракети наземного базування малої (від 500 до 1000 км) і середньої дальності (від 1000 до 5500 км).

  Сполучені Штати обвинувачують Росію у систематичному порушенні умов Договору та заявили про призупинення участі у ньому. У свою чергу, РФ також заявила про вихід із Договору.

  Напередодні заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь заявив у прес-центрі «Главкома», що розірвання договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (РСМД) між США та РФ вигідне для України. Адже вона може запропонувати США розмістити свої ракети в себе. Це допоможе стримати агресію РФ.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ