Європейський суд відмовився опрацьовувати 12 тис. позовів чорнобильців

  ЄСПЛ передав процес у руки Комітету міністрів Ради Європи
  Європейський суд з прав людини у Страсбурзі заявив, що не опрацьовуватиме надалі понад 12 тисяч позовів українських «чорнобильців». Судді у четвер, 12 жовтня, передали процес у руки Комітету міністрів Ради Європи задля того, щоб той знайшов рішення. «(ЄСПЛ. - Ред.) ризикує почати функціонувати як частина української системи
  • 12 Жовтня, 17:48
  • Розсилка

  ЄСПЛ передав процес у руки Комітету міністрів Ради Європи

  Європейський суд з прав людини у Страсбурзі заявив, що не опрацьовуватиме надалі понад 12 тисяч позовів українських «чорнобильців».

  Судді у четвер, 12 жовтня, передали процес у руки Комітету міністрів Ради Європи задля того, щоб той знайшов рішення.

  «(ЄСПЛ. - Ред.) ризикує почати функціонувати як частина української системи правосуддя», - ідеться у заяві.

  Суть звернення скаржників до ЄСПЛ - відсутність компенсацій українською державою за катастрофу на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році попри те, що українські суди постановляли, що такі компенсації мають бути виплачені. Перша скарга «чорнобильців» була подана в ЄСПЛ іще в 1999 році. На даний момент загальна їх кількість сягнула 29 тисяч. Ще у 2009 році, при винесенні першого вердикту у справах «чорнобильців», ЄСПЛ звернув увагу на низку вад української системи правосуддя. Страсбурзькі судді тепер не бачать сенсу повторювати своє рішення.

  Джерело: DW

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ