Кремль назвав «початкову» умову розміщення миротворців на Донбасі

  У Путіна знову заявили, що Росія не є стороною конфлікту на Донбасі, і Києву потрібно вести діалог з бойовиками
  У Кремлі заявили, що «початковою» умовою розміщення миротворців ООН на Донбасі є діалог із російськими бойовиками. Як передає УНІАН, про це журналістам повідомив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи пропозиції президента України Петра Порошенка щодо мандату миротворчої місії ООН на Донбасі. «Будь-які миротворці
  • 7 Вересня, 20:28
  • Розсилка
  Володимир Путін і Дмитро Пєсков
  Володимир Путін і Дмитро Пєсков

  У Путіна знову заявили, що Росія не є стороною конфлікту на Донбасі, і Києву потрібно вести діалог з бойовиками

  У Кремлі заявили, що «початковою» умовою розміщення миротворців ООН на Донбасі є діалог із російськими бойовиками. Як передає УНІАН, про це журналістам повідомив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи пропозиції президента України Петра Порошенка щодо мандату миротворчої місії ООН на Донбасі.

  «Будь-які миротворці можуть розміщуватися в точки зіткнення конфліктуючих сторін за згодою цих конфліктуючих сторін. Як ви знаєте, РФ не є стороною цього конфлікту. Конфлікт на південному сході України підлягає обговоренню між Києвом і владою невизнаних республік «ЛНР» і «ДНР». Це основна модальність, яку було б нерозумно відкидати, від якої було б нелогічно абстрагуватися», - сказав Пєсков.

  Він відзначив, що «це перша початкова умова розміщення будь-яких миротворців».

  Відповідаючи на питання УНІАН, чи означає це, що миротворці ООН можуть бути розміщені лише на умовах РФ, Пєсков сказав: «Володимир Володимирович сказав, що ми - за погодження сторін, і це загальносвітова практика, миротворці без узгодження конфліктуючих сторін ніде не розміщуються».

  Він зазначив, що таких прецедентів не було, і це «неможливо уявити». При цьому Пєсков заявив, що не всі називають РФ стороною конфлікту. «Київ називає, ще якісь сторони називають, але ми з цим категорично не згодні. Ми рішуче відкидаємо твердження, що Росія є стороною цього конфлікту», - наголосив він.

  Нагадаємо, 22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір наступного місяця представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі. 

  Путін заявив, що підтримує ідею введення миротворців ООН на Донбас за умови їх розміщення на лінії зіткнення. Проте він проти надання США Україні летального зброї.

  Згодом Росія подала в ООН свій проект про миротворців на Донбасі.

  У відповідь постпред України при ООН Єльченко заявив, що в поданому Росією проекті резолюції немає ніякої миротворчості.

  Заступник голови Верховної Ради, представник в гуманітарній робочій підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко заявила, що Путін намагається спотворити ініціативу президента України Петра Порошенка щодо розміщення миротворців ООН на всій території тимчасово окупованого Росією Донбасу для спостереження за роззброєнням незаконних збройних формувань та бойовиків.

  У МЗС України переконані, що Росія намагається спотворити саму ідею та цілі запровадження миротворчої операції на Донбасі.

  За попередньою інформацією, розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі коштуватиме понад $1 млрд на рік.

  Згодом  стало відомо, що Україна може представити альтернативний проектрезолюції про миротворців на Донбасі.

  Нагадаємо, Кремль вимагає особливого статусу Донбасу

  Читайте також статтю: Бачо Корчілава: Пропозиція Путіна про миротворців на Донбасі дуже схожа на абхазький сценарій у Грузії

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ