Нардеп розказав, чому Україна вирішила провести ракетні навчання біля окупованого Криму

  Проведення навчань 1-2 грудня саме на обраній території пояснюється логічно з військової, а не політичної точки зору, - Тимчук
  Проведення Збройними Силами України навчань саме поблизу анексованого Криму обумовлено не політичними, а військовими мотивами. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів нардеп від «Народного фронту», член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, координатор групи «Інформаційний
  • 30 Листопада, 2016, 21:00
  • Розсилка
  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Проведення навчань 1-2 грудня саме на обраній території пояснюється логічно з військової, а не політичної точки зору, - Тимчук

  Проведення Збройними Силами України навчань саме поблизу анексованого Криму обумовлено не політичними, а військовими мотивами. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів нардеп від «Народного фронту», член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук.

  «Україна має великі території, однак вона досить густонаселена. Це не африканські пустелі, де стріляй у будь-який бік без дотримання жодних заходів безпеки. Враховуючи той факт, що впродовж 20 років до воєнної агресії Росії Міноборони постійно позбавляли земель військового призначення і наші полігони законно і незаконно було «роздерибанено» і віддано різним приватним користувачам, у нас ще раніше були великі проблеми з проведенням бойових стрільб», - сказав він.

  Тимчук нагадав історію з обстрілами військ ППО на мисі Опук, коли збили російсько-ізраїльський літак (ідеться про катастрофу Ту-154 на Чорним морем у 2001 році. – «Главком»). «Проводились ці пуски не від хорошого життя – просто інших територій для запуску «дорослих» систем ракетних озброєнь немає. Тож проведення навчань 1-2 грудня саме на обраній території пояснюється логічно з військової точки зору», - зазначив він.  Нагадаємо, у період з 1 по 2 грудня 2016 року, у південній частині України відбудуться науково-дослідницькі навчання Повітряних Сил Збройних Сил України, під час яких будуть проведені повітряні стрільби.

  РФ звинувачує Україну в намірі провести ракетні стрільби в районі анексованого Криму. Про це йдеться в заяві федерального агентства повітряного транспорту Росії (Росавіації). У Росії зажадали негайно скасувати дане рішення.

  За словами секретаря РНБО України, відповідно до всіх міжнародних угод, суверенний повітряний простір РФ у Чорному морі закінчується посередині Керченської протоки. «У цьому районі Україна не планує здійснювати ракетні випробування. Вся інша територія на захід від Керченської протоки є суверенним повітряним простором України», - зазначив Олександр Турчинов, додавши, що ракетні випробування Україна здійснює в межах всіх міжнародних зобов'язань та договорів.

  Після цього Росія прогрозила збивати українські ракети під час проведення навчань та знищувати ракетні установки. Крім того, сьогодні стало відомо, що Росія перекинула в окупований Крим зенітно-ракетний комплекс С300-ВМ. Це система ППО з можливістю боротьби з балістичними ракетами малої і середньої дальності (до 2500 км). У відповідь на це наше Міноборони заявило, що Україна не збирається скасовувати навчань і сама вирішуватиме, що їй робити на своїй території.

  Детальніше читайте в інтерв’ю Дмитра Тимчука «Главкому»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ