рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Названо найпопулярніше слово в Україні у 2018 році

  • Розсилка
  Слово «томос» викликало найбільший суспільний інтерес у минулому році - Названо найпопулярніше слово в Україні у 2018 році
  Слово «томос» викликало найбільший суспільний інтерес у минулому році

  Томос — слово року-2018

  Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав «томос» словом 2018 року.

  Про це повідомили у прес-службі «Мислова».

  У повідомленні зазначається, що слово є символом утворення в Україні автокефальної помісної церкви та подальшого відходу від ідеологічного впливу Москви.

  Грецьке слово «томос», яке донедавна було відомо лише вузькому колу посвячених у релігійну термінологію людей, викликало найбільший суспільний інтерес у минулому році.

  Вперше у вітчизняному публічному просторі воно з’явилось у квітні 2018 року, коли президент Петро Порошенко попросив парламент підтримати його звернення до Вселенського патріарха щодо надання томосу про Українську помісну автокефальну церкву.

  «Відтоді інтерес до цього слова з боку українських медіа та суспільства лише зростав, і у грудні українці назвали об’єднання церкви та надання томосу головною політичною подією року, що минув», – йдеться у повідомленні.

  Іншими претендентами на звання слова року були: «євробляхи», «безкарність», «агресія», «воєнний стан» і «новічок».

  Словник «Мислово» вибирає слово року вшосте. Словом року-2013 став «євромайдан», 2014 – «кіборги», 2015 – «блокада», 2016 – «корупція», 2017 – «безвіз».

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ