Новий Держсекретар США зробить Сєчіна могутнім, як ніколи - The Economist
Сєчін подолав довгий шлях, перш ніж став настільки впливовим
Один з найбільш популярних жартів сьогодні в Москві - про близького друга президента РФ Путіна Ігоря Сєчіна і його манери вести бізнес в енергетичній сфері. «Вітаємо, ви зателефонували в компанію «Роснефть». Якщо у вас є нафтові активи, які ви не плануєте продати, натисніть «решітка», - йдеться в російському жарті, що натякає на скандальну купівлю «Башнефть» і нещодавнє ув'язнення міністра економіки Олексія Улюкаєва. Сьогодні Сєчін став одним із найбільш небезпечних людей в Росії і важливим інструментом влади для Володимира Путіна. Будучи впливовим гравцем в силовому блоці, він уособлює сплетіння політичної влади і власності. Про це сьогодні пише The Economist.
Попри американські і європейські санкції, Сєчін успішно продав 19,5% «Роснефти» компанії Glencore і Інвестиційному фонду Катару, отримавши 11 мільярдів доларів. Ця угода стала найбільшим вливанням коштів в Росію з початку війни в Україні, яка завдяки Кремлю не закічнується. «Путіну потрібно це, як повітря», - сказала соціолог Ольга Криштановська, яка досліджує російську еліту. Ще одним посиленням престижу Сєчіна стало призначення колишнього голови ExxonMobil Рекса Тіллерсона на посаду Державного секретаря США.
У обох нафтовиків дуже тривалі стосунки. В 2011 році вони домовилися разом видобувати енергоносії в Арктиці. Тепер, коли Тіллерсон став дуже впливовим у Вашингтоні, Сєчін може стати важливою ланкою між Росією і США. Сєчін подолав довгий шлях, перш ніж став настільки впливовим. Спочатку він був секретарем мера Санкт-Петербургу Володимира Путіна. Його лояльність до президента і жорстокість до опонентів дала плоди.
«Коли він вперше приїхав у Москву, ніхто не сприймав його серйозно. Він показав усім, що вони помилялися», - сказав виданню експерт Станіслав Бєлковський. Видання нагадує, що у також Сєчіна є свої «агенти під прикриттям» у ФСБ і інших силових блоках, що нагадує стару радянську практику КДБ. Операцію проти міністра Улюкаєва, наприклад, він Олег Феоктістов - високопоставлений офіцер ФСБ, який став головою служби безпеки «Роснефть».
Як повідомлялося, багато впливових республіканців з підозрою поставилися до кандидатури колишнього виконавчого директора ExxonMobil Рекса Тіллерсона на роль глави Держдепартаменту. Оскільки, очолюючи нафтову компанію, він багато років працював у Росії та на Близькому Сході. Про це пише Washington post, відзначаючи, що, незважаючи на всі застереження, переможець на президентських виборах у США Дональд Трамп зупинився саме на Тіллерсоні під час вибору наступного держсекретаря.
Коментарі — 0