рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Оприлюднено статут Православної церкви України

  документ
  • Розсилка
  На Об&rsquo;єднавчому соборі у Києві обрали голову єдиної Української православної церкви. 15 грудня 2018 року<br /><br /> - Оприлюднено статут Православної церкви України
  На Об’єднавчому соборі у Києві обрали голову єдиної Української православної церкви. 15 грудня 2018 року

  Фото: Станіслав Груздєв, Главком

  Згідно з документом, головною владою в новій церкві вважається Помісний Собор

  Православна церква України отримає статус автокефальної і управлятиметься відповідно до Томосу і свого статуту.

  Про це йдеться в проекті статуту Помісної церкви, який надав один з учасників Об'єднавчого Собору, інформує  «РБК-Україна».

  Джерело стверджує, що саме цей варіант статуту був остаточно затверджений на Соборі.

  Згідно з документом, головною владою в новій церкві вважається Помісний Собор. Він повинен регулярно скликатися митрополитом Київським і річним постійним Синодом кожні п'ять років.

  Помісний Собор може скликатися надзвичайно за бажанням предстоятеля церкви.

  Цей орган обирає митрополита Київського за поданням Архієрейського Собору. Кворум становить 2/3 учасників, рішення приймаються простою більшістю. Помісний Собор може приймати зміни в статут, які подаються архієрейським Собором, якщо вони «не суперечать духу Томосу».

  Архиєрейський Собор має повноваження засновувати нові єпархії, ліквідовувати або об'єднувати старі, а також визначати межі архієрейських областей. Він може затверджувати список тих, хто має право бути обраним єпископом. Тільки архієрейський Собор може накладати анафему на всіх членів церкви.  Постійний священний Синод складається з головуючого (митрополита Київського) і дванадцяти єпархіальних архієреїв. Половина Синоду буде переобиратися раз на півроку, і каденція одного члена Синоду складе один рік - тобто, ротація буде проходити за принципом Сенату США. На регулярні зустрічі Синод буде збиратися раз на три місяці.  «На перехідний період до складу постійного (річного) Синоду постійними членами входять три колишніх предстоятеля церковних груп, які об'єднуються, а в разі неучасті предстоятеля в Об'єднавчому Соборі, постійним членом Синоду є старший в архієрейській хіротонії представник церковної групи, яка об'єднується», - йдеться в тексті документа.

  Це означає, що постійними членами Синоду стали колишні предстоятелі УПЦ (КП) Філарет, УАПЦ Макарій і митрополит Вінницький і Барський Симеон з Московського патріархату.

  Священнослужитель будь-якого сану, остаточно засуджений своєю церковною владою до будь-якого покарання, може апелювати до Вселенського патріарха.

  Відзначається, що членами ПЦУ є всі православні християни країни, незалежно від їх національності. Однак парафіяни українського походження в православній діаспорі підкоряються архієреям Вселенського патріархату.

  Питання, які не передбачені статутом і вимагають статутного регулювання, будуть розглядатися змішаною комісією, призначеною Вселенським патріархом і Автокефальною церквою в Україні.

  Нагадаємо, на Об’єднавчому соборі у Києві обрали голову єдиної Української православної церкви, ним став єпископ Української православної церкви Київського патріархату Епіфаній.

  Зазначимо, Об'єднавчий собор зі створення помісної Української православної церкви відбувався сьогодні в соборі Святої Софії в Києві.

  Речник президента Святослав Цеголко оприлюднив фото з середини Софійського собору.

  Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) розповів, який титул у предстоятеля єдиної помісної автокефальної Православної Церкви України і яка офіційна назва церкви згідно зі статутом.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ