Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Польському журналісту загрожує ув'язнення через книгу про міністра оборони

  • Розсилка
  <span>Міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич&nbsp;</span> - Польському журналісту загрожує ув'язнення через книгу про міністра оборони
  Міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич 

  10 організацій, які борються за свободу преси, направили листи Мацеревичу із закликом припинити переслідування журналіста

  Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) стурбована кримінальним переслідуванням в Польщі журналіста і письменника Томаша Пьонтека.

  Журналісту видання «Газета Виборча» Пьонтеку у разі винесення обвинувального вироку загрожує 3 роки позбавлення волі, пише «Радіо Свобода».

  Пьонтек — автор книги «Мацеревич і його секрети», у якій він припустив, що міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич був довгий час пов'язаний з військовими РФ.

  Після публікації книги Міноборони Польщі подало на автора в суд, звинувативши його у «використанні сили або погрози щодо співробітника держустанови» і в «образі або приниженні конституційного відомства».

  ОБСЄ закликає владу Польщі проявити стриманість і захистити свободу ЗМІ в країні.

  Ще 10 організацій, які борються за свободу преси, включаючи «Репортерів без кордонів» та Freedom House, направили листи Мацеревичу із закликом припинити переслідування журналіста.

  Сам Пьонтек заявив 4 серпня, що ніколи не погрожував міністру і не бачить ніяких підстав для судового позову.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ