Порошенко назвав кількість загиблих на Донбасі військових медиків
Президент подякував медикам за самовіддане виконання професійного обов'язку в умовах бойових дій
Президент Петро Порошенко наголошує, що за час бойових дій на Донбасі медичну допомогу на передовій надавали майже 4 тис. медиків, 46 із них загинули.
Про це йдеться в повідомленні глави держави за результатами відвідування у Маріуполі 61-го військового госпіталю.
«Безпосередню участь у наданні медичної допомоги в зоні бойових дій та на передньому краї оборони взяли майже чотири тисячі військових медиків. На жаль, не всі повернулися з поля бою - 46 військових медиків загинули. Ми схиляємо голови перед лікарями, фельдшерами, медичними сестрами, які віддали своє життя, виконуючи свій військовий обов'язок», - зазначив глава держави.
Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
Президент подякував медикам за самовіддане виконання професійного обов'язку в умовах бойових дій.
«(Ви - ред.) робите головне - повертаєте героїв до життя», - наголосив глава держави та привітав присутніх із Днем захисника України.
«Масштаби роботи військових медиків - вражають. Від початку російської агресії, хочу наголосити, більше одинадцяти тисяч поранених українських воїнів отримали медичну допомогу у лікувальних закладах Міноборони», - додав він.
Президент підкреслив, що у 2014 році українські військові не були забезпечені індивідуальними аптечками. Водночас, за його словами, з того часу вдалося відновити медичну інфраструктуру і зараз вона адаптується до стандартів НАТО.
«На сьогодні забезпеченість особового складу бойових бригад індивідуальними медичними аптечками складає 100%. Уже давно. Так само як і забезпечення бронежилетами, розгрузками і всім необхідним, щоб захистити Батьківщину. Нами було відновлено інфраструктуру військової медицини. І зараз за моїм завданням ми не просто відновили інфраструктуру, а ще і адаптуємо її у відповідності до Закону про національну безпеку до стандартів НАТО», - наголосив Президент.
Глава держави підкреслив: «Перша допомога героям надається на полі бою протягом перших десяти хвилин, коли оперативність цінується вище за золото. Медична евакуація поранених здійснюється броньованим санітарно-евакуаційним транспортом та санітарними автомобілями, і поставлено завдання, щоб вже протягом години потрапити до рук кваліфікованих спеціалістів. Бо це так звані «платинові хвилини» і «золоті години», які рятують життя».
Коментарі — 0