Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Рада ухвалила закон про прилеглу зону морського кордону

  • Розсилка
  Передбачається, що закон створить підстави для суттєвого скорочення контрабандного трафіку у Чорному морі, запобігатиме випадкам порушення державного кордону, позитивно вплине на безпекову ситуацію в регіоні та забезпечення економічного суверенітету Украї - Рада ухвалила закон про прилеглу зону морського кордону
  Передбачається, що закон створить підстави для суттєвого скорочення контрабандного трафіку у Чорному морі, запобігатиме випадкам порушення державного кордону, позитивно вплине на безпекову ситуацію в регіоні та забезпечення економічного суверенітету Украї

  За законопроект у другому читанні та в цілому проголосували 244 народних депутати

  Контрольована Україною територія на морі розширюється на 12 морських миль. Відтак, встановлюється прилегла зона шириною 24 милі, що фактично вдвічі збільшує морську акваторію, яку сьогодні здатні патрулювати українські Військово-морські сили. Про це йдеться у законі, повідомляє «Укрінформ».

  За ухвалення відповідного законопроекту у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними поправками проголосували 244 народних депутатів за мінімально необхідних 226-ти.

  Передбачається, що це створить підстави для суттєвого скорочення контрабандного трафіку у Чорному морі, запобігатиме випадкам порушення державного кордону, позитивно вплине на безпекову ситуацію в регіоні та забезпечення економічного суверенітету України.  Право зупиняти, здійснювати огляд, переслідувати по гарячих слідах, затримувати судна і членів їх екіпажу за правопорушення у прилеглій зоні надається органам морської охорони Держприкордонслужби України.

  У законі акцентується на тому, що у випадку, якщо іноземне судно порушило митне, фіскальне (податкове), імміграційне (міграційне) та санітарне законодавство України і робить спробу зникнути, уповноважений орган має право переслідувати таке судно по гарячих слідах з метою його затримання та притягнення до відповідальності згідно з Конвенцією ООН з морського права 1982 року. Право на переслідування припиняється як тільки переслідуване судно увійде в територіальне море держави, під прапором якої плаває судно, або будь-якої третьої держави.

  Цей закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ