СБУ викрила львів’янку на розповсюдженні фейків про коронавірус

СБУ викрила львів’янку на розповсюдженні фейків про коронавірус
Фото: пресцентр СБУ

Мешканка Львова, яка є учасницею понад 1000 спільнот у заборонених соцмережах, зі свого акаунта свідомо поширювала неправдиву інформацію про COVID-19 та намагалася нагнітати панічні настрої

Служба безпеки України викрила у Львові місцеву мешканку, яка розміщувала в інтернеті фейкову інформацію про розповсюдження COVID-19 у нашій країні. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Фахівці з кібербезпеки спецслужби встановили, що львів’янка, яка є учасницею понад 1000 спільнот у заборонених соцмережах, зі свого акаунта свідомо поширювала неправдиву інформацію про COVID-19. Жінка намагалася нагнітати панічні настрої серед населення та дестабілізувати ситуацію в регіоні.

Під час обшуку за місцем проживання зловмисниці правоохоронці виявили комп’ютер, з якого поширювались фейки. На ньому також містились дописи із закликами до повалення конституційного ладу в нашій державі та пропагування ідеї створення так званої «Новоросії».

Під час досудового слідства перевіряється інформація  щодо можливої координації дій інтернет-пропагандистки спецслужбами РФ і терористичних організацій «Л/ДНР».

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

Операція з викриття зловмисниці проводилась оперативниками та слідчими Управління СБУ у Львівській області під процесуальним керівництвом прокуратури Львівської області.

Як повідомлялось, у Львові залучатимуть психологів для заспокоєння людей під час карантину.

Нагадаємо, як захистити психіку від коронавірусу пояснила «Главкому» психотерапевт Лариса Дідковська. «Паніка – це природний стан людини, яка потрапляє в ситуацію небезпеки. Це означає, що людина мусить десь подіти свою напругу і тривогу. Для цього треба діяти. Головне завдання – перевести енергію напруги у конструктивну дію, а не на деструктив», – вважає Лариса Дідковська.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: