Сироїд: Кожен українець має право знати, скільки коштує український танк

  Віце-спікер вважає, що треба зняти гриф таємності з державних закупівель
  Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд в інтерв’ю Главкомурозповіла, що закупівля зброї в Україні повністю закрита державною таємницею. І дослідити, що ми замовляємо, чому саме це, не можна. «В багатьох підрозділах на передовій немає двох однакових бойових машин чи двох однакових одиниць важкої зброї. Це злочин. Армія кожної держави
  • 30 Листопада, 2016, 20:09
  • Розсилка
  Український танк Оплот
  Український танк Оплот

  Віце-спікер вважає, що треба зняти гриф таємності з державних закупівель

  Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд в інтерв’ю Главкомурозповіла, що закупівля зброї в Україні повністю закрита державною таємницею. І дослідити, що ми замовляємо, чому саме це, не можна.

  «В багатьох підрозділах на передовій немає двох однакових бойових машин чи двох однакових одиниць важкої зброї. Це злочин. Армія кожної держави в світі базується на уніфікації. Все має бути однакове, щоб воно було замінним, щоб його швидко можна було ремонтувати, щоб людям не доводилось опановувати техніку іншого характеру. Це планування на роки. Але чомусь досі в нас не так. Ми що, такі багаті, що можемо собі дозволити мати різну техніку? Хто приймає рішення, що ця техніка має бути саме такою, різною? Вважаю, за цим ховаються великі зловживання», - вважає вона.

  Сироїд зазначила, що для виправлення ситуації може бути кілька рішень. Перше – зняти гриф таємності з державних закупівель. З цін.

  «Не треба розкривати інноваційні розробки та вузли. Вони мають бути закритими, при чому навіть не державною, а комерційною таємницею. Але кожен українець має право знати, скільки коштує український танк. Кожен американець знає, скільки коштує американський танк. Кожен ізраїльтянин знає, скільки коштує ізраїльський танк. Я хочу знати, скільки коштує український танк, бо він виготовляється за гроші українців. Скільки він коштує в Україні і за скільки ми його продаємо за кордон», - підкреслила Сироїд.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ