США виступили з заявою щодо миротворців ООН на Донбасі

  США вважають за необхідне поліпшити становище з безпекою як перший крок до врегулювання на окупованій частині Донбасу
  США виступають за розміщення миротворців ООН на Донбасі на всій окупованій території, в тому числі на кордоні з Росією, і наполягають, щоб вони мали широкий мандат. Про це на брифінгу у Вашингтоні заявила речниця Державного департаменту США Гедер Науерт, передає «Радіо Свобода». «Хочу чітко наголосити, що будь-які
  • 14 Вересня, 07:58
  • Розсилка
  <span>Гедер Науерт</span>
  Гедер Науерт

  США вважають за необхідне поліпшити становище з безпекою як перший крок до врегулювання на окупованій частині Донбасу

  США виступають за розміщення миротворців ООН на Донбасі на всій окупованій території, в тому числі на кордоні з Росією, і наполягають, щоб вони мали широкий мандат.

  Про це на брифінгу у Вашингтоні заявила речниця Державного департаменту США Гедер Науерт, передає «Радіо Свобода».

  «Хочу чітко наголосити, що будь-які такі сили повинні мати широкий мандат — забезпечувати мир і безпеку на всій окупованій території України, до самого кордону і включно з кордоном із Росією, для того, щоб уникнути поглиблення чи закріплення поділу України», — заявила вона.

  Речниця нагадала, що європейські держави, наприклад, Німеччина, погоджуються в цьому зі США.

  «Наша мета проста: ми б хотіли відновлення територіальної цілісності України і також захисту українців, незалежно від їхньої релігії, національності чи мови», — сказала Науерт.

  Вона додала, що США вважають за необхідне поліпшити становище з безпекою як перший крок до врегулювання на окупованій частині Донбасу.

  Раніше повідомлялося, що Генеральна асамблея ООН включила в порядок денний питання миротворчої місії на Донбасі.

  Нагадаємо, 22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір наступного місяця представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі. 

  Путін заявив, що підтримує ідею введення миротворців ООН на Донбас за умови їх розміщення на лінії зіткнення. Проте він проти надання США Україні летальної зброї.

  Згодом Росія подала в ООН свій проект про миротворців на Донбасі.

  У відповідь постпред України при ООН Єльченко заявив, що в поданому Росією проекті резолюції немає ніякої миротворчості.

  Заступник голови Верховної Ради, представник в гуманітарній робочій підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко заявила, що Путін намагається спотворити ініціативу президента України Петра Порошенка щодо розміщення миротворців ООН на всій території тимчасово окупованого Росією Донбасу для спостереження за роззброєнням незаконних збройних формувань та бойовиків.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ