Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Стало відомо, які продукти в Україні подорожчали у 2018 році найбільше

  • Розсилка
  Стало відомо, які продукти в Україні подорожчали у 2018 році найбільше

  Експерти пов'язують рекордне подорожчання «борщового набору» з ростом цін на ці овочі в Європі

  Лідером подорожчання в Україні за підсумками 2018 року стали овочі борщового набору, які додали за 12 місяців від 42 до 67,5%.

  Такі дані наводить Державна служба статистики у свіжому звіті, повідомляє UBR.ua.

  Абсолютним рекордсменом при цьому стала ріпчаста цибуля. Якщо на початку минулого року кілограм цього овочу в середньому можна було придбати за 5,5 грн (всього на гривню дорожче капусти), то в грудні ціна на неї виросла до 16,82 грн - це вдвічі більше, ніж капуста.

  Дорожчала і капуста, щоправда, не такими швидкими темпами. Якщо цибуля з початку року додала у ціні 67,5%, то капуста 43,8%.

  В кінці року за кілограмовий качан в середньому по Україні просили 8,86 грн. Приблизно на стільки ж зросла вартість моркви і буряка, а всі ці чотири овочі очолили ціновий антирейтинг минулого року.

  Експерти пов'язують рекордне подорожчання «борщового набору» з ростом цін на ці овочі в Європі. Глава Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко пояснив, що українські фермери охоче вивозять їх в Польщу та інші європейські країни. А в підсумку ціни ростуть і в Україні. На підтвердження своїх слів він навів статистику: найвищі ціни на цибулю в Україні фіксуються в Херсонській області, незважаючи на те, що регіон є лідером з її вирощування.

  Крім овочів, високими темпами дорожчали в 2018 році пшоно (+ 37%), проїзд в міському громадському транспорті (+ 29,7%) і картопля (+ 24,9%). Близько 20% додали в ціні цигарки, пшеничний хліб і ячна крупа. Приблизно на 15% подорожчали макаронні вироби, жарознижувальні препарати і дизельне паливо.

  Нагадаємо, аналіз даних офіційної статистики за листопад 2018 року показав, що Київ, Донецька і Закарпатська області мають найвищу вартість соціальних продуктів харчування. 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ