Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Міносвіти заявили, що групи подовженого дня у школах стануть конфортнішими

  • Розсилка
  У Міносвіти заявили, що групи подовженого дня у школах стануть конфортнішими

  Зокрема, передбачено можливість створення інклюзивних та спеціальних груп подовженого дня

  МОН підготувало новий порядок створення груп подовженого дня у школах – документ наразі перебуває на реєстрації в Мін’юсті. Він, зокрема, передбачає комфортніші умови для дітей, враховує особливості сільських та гірських місцевостей, а також уперше надає можливість відкривати інклюзивні групи.

  Про це 18 липня повідомляє прес-служба міністерства освіти.

  «Раніше затвердження порядку створення груп подовженого дня у школах було виключною компетенцією уряду. Однак новий Закон «Про освіту», прийнятий восени минулого року, закріпив це повноваження за МОН. Тому наш директорат дошкільної та шкільної освіти підготував порядок, який відповідав би вимогам часу та враховував потреби як усіх дітей, так і закладів освіти», - заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

  Вона зауважила, що 18 липня Кабінет міністрів визнав такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 5 жовтня 2009 р. №1121 «Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу».

  На зміну їй прийде новий Порядок, створений МОН. У ньому закладено такі важливі зміни:

  • передбачено можливість створення інклюзивних та/або спеціальних груп подовженого дня. Визначено особливості процедури їх відкриття, наповнюваності та організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами.
  • групи, як і основне навчання, мають формувати в учнів ключові компетентності, а також забезпечувати виконання індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами.
  • скасоване Положення допускало комплектування груп у межах щонайменше 4-х вікових категорій (наприклад, з учнів 2-5 класів), а тепер різниця у віці учнів з однієї групи не має перевищувати двох вікових груп (приміром, з учнів 2-3 класів). Це дозволить забезпечити комфортніші умови для дітей з урахуванням їх індивідуальних психологічних відмінностей та фізичного розвитку.
  • водночас заклади, що знаходяться в сільській та/або гірській місцевості, як і раніше, зможуть утворювати групи подовженого дня для учнів різного віку.
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ