У прикордонній службі прокоментували розслідування НАБУ і САП по «Стіні»

У прикордонній службі прокоментували розслідування НАБУ і САП по «Стіні»

Слободян звернув увагу, що в процесі слідства сума, яка інкримінується, зменшилася в кілька разів

У Державній прикордонній службі зацікавлені у якнайшвидшому завершенні розслідування справи щодо заволодіння коштами державного бюджету України, виділеними на інженерно-технічне облаштування українсько-російського державного кордону та територій, прилеглих до зони бойових дій (так званий проект «Стіна»).

Про це заявив прес-секретар Державної прикордонної служби України Олег Слободян в ефірі «Радіо НВ».

«Тому що, фактично, ця справа стримує реалізацію важливого для держави проекту, який мав би при позитивному збігові обставин завершитися вже до кінця 2018 року», - прокоментував Слободян повідомлення про завершення слідства НАБУ та САП щодо проекту інженерного облаштування кордону.

Він звернув увагу, що в процесі слідства сума, яка інкримінується, зменшилася в кілька разів. «Ми впевнені, що відносно наших військовослужбовців там не буде тих розтрат, про які з самого початку заявляло НАБУ – це 100 млн грн. Зараз уже, ви бачите, йде мова про 16 млн грн», - зазначив Слободян.

За його словами, наразі триває досудове слідство, воно ще не перейшло на етап суду. Суд має встановити вину чи невинуватість. Прес-секретар ДПСУ зауважив, що військовослужбовці вправі доводити свою невинуватість, але якщо їх вина буде доведена, вони будуть відповідати.

«В будь-якому випадку ми зацікавлені в реалізації проекту, а не в тому, щоб якимось чином уникати відповідальності за цю справу», – зазначив він.

Прес-секретар ДПСУ повідомив, що загалом запланована вартість проекту інженерного облаштування кордону складає 4 млрд грн. Проте на даний момент впродовж 2015-2017 років виділено тільки 800 млн грн.

Відповідаючи на запитання про ефективність проекту інженерного облаштування кордону, Слободян зауважив, що проект вже доводить свою ефективність: «Наведу принаймні два таких факти. На ділянці харківського загону, де найбільше виконано робіт і в цьому році планується їх завершити, кількість порушень кордону, кількість контрабандної діяльності зведена до нуля».

За його словами, подібні проекти, абсолютно ідентичні по суті, але з меншою кількістю технічних і фортифікаційних споруд, зводять фактично всі сусіди РФ – європейські країни. «Зводять саме такі проекти. Вивчали наш досвід і роблять те, що почали робити ми. Це країни Прибалтики, це фіни і навіть Польща на ділянці з Кеннінгсбергом, чи Калінінградом, також зводить аналогічні споруди», - заявив Слободян.

Нагадаємо, «Європейський вал» або «Стіна» - проект облаштування українського державного кордону з Росією. Він ініційований Кабінетом міністрів в 2014 році. Проект розрахований до 2020 року і передбачає облаштування інженерними спорудами і системами спостереження.

Проект передбачає створення системи інтелектуального кордону, коли поєднуються технічні можливості та людський потенціал. Загалом потрібно обладнати в інженерному відношенні понад 2000 ум сухопутного кордону з РФ. При цьому ділянка, яка є тимчасово непідконтрольною українській владі, буде облаштовуватися тільки після відновлення територіальної цілісності України.

Як відомо, 4 липня прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про завершення досудового розслідування, яке проводилось детективами Національного антикорупційного бюро України, вісьмом підозрюваним у заволодінні коштами державного бюджету України, виділеними на так званий проект «Стіна».

«Цим особам та їхнім захисникам надано доступ до матеріалів слідства для ознайомлення. Після завершення цього процесу детективи НАБУ складуть обвинувальний акт, а прокурори САП направлять його до суду», - заявили у НАБУ.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: