Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Стамбулі розпочався синод Вселенського патріархату щодо Томосу для України

  • Розсилка
  У Стамбулі розпочався синод Вселенського патріархату щодо Томосу для України

  Передбачається, що синод затвердить текст Томосу про автокефалію для України

  У Стамбулі розпочалося засідання синоду Вселенського патріархату, на якому мають оголосити дату проведення Собору помісної церкви України та можуть затвердити Томос про надання їй автокефалії. Про це повідомляє ВВС-Україна. 

  Засідання синоду - зібрання найвищих ієрархів - триватиме 27-29 листопада, у резиденції Вселенського патріарха.

  Перед засіданням синоду журналісти запитали екзарха Константинополя в Україні архієпископа Даниїла, чи варто чекати на Томос, як передбачав президент Петро Порошенко.

  «Я не можу коментувати рішення синоду. Звичайно, всі рішення будуть обговорюватись», - заявив він.

  Архієпископ Даниїл також сказав, що українське питання обговорюватимуть всі три дні, проте на певні рішення варто чекати ближче до четверга.

  Один зі співрозмовників розтлумачив таку позицію: нібито на синоді дійсно очікується затвердження Томосу. Це мають зробити у такій формі, щоб одразу після собору й обрання предстоятеля документ вручили йому під час співслужіння з патріархом у Константинополі. Тобто, жодних додаткових дій чи нових засідань синоду для цього не потрібно. А це вкрай важливо, бо цього року засідань синоду вже не буде.

  ЗМІ також пишуть, що затвердження Томосу на синоді 27-29 листопада не обов'язкове. Там дійсно планують обговорити текст Томосу, проте наразі говорять про кілька варіантів, чим це може завершитись. Перший - про який кажуть у Києві - синод затвердить текст Томосу і про це буде оголошено. У рішенні можуть прописати процедуру таким чином, щоб документ можна було вручити новообраному предстоятелю помісної церкви без додаткових рішень.

  Проте не можна виключати й варіант, що текст Томосу остаточно не схвалять, і це станеться вже після Собору у Києві на наступному засіданні синоду у січні.

  Співрозмовник вказує, що надання Томосу - справа вже вирішена, але поспішати із затвердженням не будуть, щоб отримати досконалий документ, який у всіх деталях регулюватиме життя нової церкви.

  Як повідомлялося, синод Константинопольського патріархату 11 жовтня ухвалив, що у 1686 році Київську митрополію Руській церкві передали незаконно. Також Константинопольський патріархат зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія. 

  Також опубліковано текст рішення синоду Константинопольського патріархату щодо Української церкви.

  Найближчим часом буде скликаний Архієрейський собор для об'єднання трьох церков. 

  3 листопада президент Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом.

  Як відомо, Вселенський патріарх Варфоломій виступив зі зверненням до українського народу напередодні 85-х роковин Голодомору в Україні. Патріарх також підтвердив своє рішення надати автокефалію Українській церкві.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ