У світі 65,6 млн вимушених переселенців - ООН

  В Україні зареєстровано 1,58 млн переселенців із Донбасу та Криму
  На кінець 2016 року у світі налічувалося 65,6 млн вимушено переміщених людей. Це приблизно на 300 тис. більше, ніж було зафіксовано рік тому. Про це йдеться в доповіді про глобальні тенденції Агентства ООН у справах біженців. «Ми повинні робити все можливе для цих людей. Світові, обтяженому конфліктами, потрібні рішучість і мужність, а не
  • 19 Червня, 12:39
  • Розсилка
  Вимушені переселенці
  Вимушені переселенці

  В Україні зареєстровано 1,58 млн переселенців із Донбасу та Криму

  На кінець 2016 року у світі налічувалося 65,6 млн вимушено переміщених людей. Це приблизно на 300 тис. більше, ніж було зафіксовано рік тому. Про це йдеться в доповіді про глобальні тенденції Агентства ООН у справах біженців.

  «Ми повинні робити все можливе для цих людей. Світові, обтяженому конфліктами, потрібні рішучість і мужність, а не страх», - заявив пан Філіпо Гранді, верховний комісар ООН у справах біженців.

  Із 65,6 млн примусово переміщених людей, 10,3 млн стали переміщеними 2016 року. Приблизно дві третини з них (6,9 млн) - це люди, переміщені у межах власної країни.  «Фактично це означає, що кожні 3 секунди одна людина змушена залишити свою домівку. Це значно коротший проміжок часу, ніж необхідно для прочитання цього речення», - йдеться у доповіді ООН.

  Вимушено переміщені люди:

  22,5 млн - біженці;

  40,3 млн - переміщені всередині власних країн;

  2,8 млн - шукають притулку

  Звідки тікають біженці:

  Сирія: 5,5 млн

  Афганістан: 2,5 млн людей

  Південний Судан: 1,4 млн

  Ще 6,3 млн сирійців стали внутрішніми переселенцями всередині власної країни.

  Хто приймає біженців?

  Туреччина: 2,9 млн

  Пакистан: 1,4 млн

  Ліван: 1 млн

  Іран: 979,4

  Уганда: 940

  Ефіопія: 791

  За чисельністю переміщеного населення та біженців, на Сирію досі припадають найбільші у світі показники: 12 млн осіб - майже дві третини населення - є переміщеними всередині країни або виїхали за кордон як біженці чи шукачі притулку.

  Окрім затяжної ситуації з палестинськими біженцями, друге місце за кількістю переміщених осіб залишається за афганцями (4,7 млн людей), за ними йдуть іракці (4,2 млн) та населення Південного Судану. У Судані зафіксоване найбільше у світі зростання кількості переміщених осіб - тут на кінець року 3,3 млн людей залишили свої оселі.

  «Діти, які становлять половину загальної кількості біженців, продовжують нести неспівмірний тягар страждань, головним чином через свою підвищену вразливість», - йдеться у доповіді.

  На кінець травня в Україні зареєстровано 1,58 млн переселенців із Донбасу і Криму.

  Джерело: ВВС Україна

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ