В Ірані вчені знайшли древній храм (фото)
На унікальних речах, що знайшли археологи, вирізьблені силуети козлів та інших тварин
В Ірані учені ідентифікували один із найдавніших храмів країни в залишках споруд, розкопаних в доісторичному поселенні Толі Чега Софла. Про це інформує N+1.
Місце розкопок розташоване на південному заході країни, в долині річки Зохре на південь від міста Бехбахан в провінції Хузестан. За оцінками вчених, храм існував у цьому місці наприкінці V тис. до н. е., в епоху енеоліту.
Цей район привертає особливу увагу учених, які вивчають становлення перших цивілізацій. Вже на початку III тис. до н. е тут виникла одна з найдавніших держав, що називається Елам.
В ході розкопок у цьому місці учені у 2019 році провели геофізичну зйомку, яка показала наявність великої будівлі. Це виявилася будівля з великої (62×32×8 см) цегли зі стінами близько метра у товщину. Будівля за планування нагадувала букву Н розмірами близько 3,7X3,0 м.
Поряд із цією будівлею виявили рештки круглої цегляної будівлі, схожою на вівтар.
Обидві будівлі спорудженні на кам’яній основі.
Тож вчені вважають, що наприкінці V тис. до н. е. тут розташовувався храм.
На захід від нього виявили глинобитну платформу з поглибленням, в якому шарами були укладені вапнякові конічні стели. Мабуть, ці предмети мали вотивний характер, тобто їх приносили в святилище за обітницею. Всього в знайденому сховищі вчені нарахували 71 стелу.
Середня висота стел становить 55 см при ширині близько 22 см і товщині близько 4 см. Майже всі вони, за невеликим винятком, декоровані.
На одних вирізані силуети козлів, що стоять головами один до одного, інші мають стилізовані антропоморфні риси, зокрема підняті в молитовній позі руки, зображення особи або просто намічені заглибленнями очі.
Також були виявлені дві неглибокі ями зі скелетами жертовних тварин. Крім того, учені виявили яму з керамічним посудом.
Додамо, що археологи виявили рештки дев’яти неандертальців в печері Гваттарі в Сан-Феліче-Чірчео недалеко від Риму.
Коментарі — 0