В РПЦ погрожують, що навіть після Томосу не вважатимуть об’єднану Українську православну церкву канонічною

В РПЦ погрожують, що навіть після Томосу не вважатимуть об’єднану Українську православну церкву канонічною
На засіданні Священного синоду УПЦ Московського патріархату було віддано наказ єпископам «призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату»

Екс-спікер РПЦ сподівається, що у парафіян УПЦ МП «вийде відстояти» свої храми, якщо на них «зазіхатимуть»

В Російській православній церкві вважатимуть неканонічним надання Константинополем автокефалії об’єднаній Українській православній церкві. Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив протоієрей Всеволод Чаплін, який тривалий час був офіційним спікером РПЦ.

За його словами, парафіяни храмів УПЦ МП мають право проводити мирні акції протесту, якщо на будівлі будуть «зазіхання».

«Люди мають право відстоювати свої храми, якщо на них будуть зазіхати. Після більшовицької революції багато людей відстоювали храми, протестували проти їхнього закриття. З 1918 року, коли люди вийшли на захист Олександро-Невської лаври до 1938-го, коли був останній оплот спротиву в Удмуртії. Надіюся, що у людей вийде відстояти свої храми, проти них не вчинятиметься насилля», сказав він.

«У будь-якому випадку автокефалія буде неканонічною і передача храмів її прихильникам буде оскверненням цих храмів», - додав Чаплін.

Нагадаємо Вселенський патріарх Варфоломій неодноразово заявляв, що Україна завжди була його канонічною територією. Ці слова в інтерв’ю «Главкому», спираючись на історичні факти та документи, ще раз підтвердив представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков у Женеві архієпископ Тельміський Іов (Геча)

Ієрарх Константинополя в інтерв’ю «Главкому» також розповів, що канонічні структури Константинопольського патріархату проіснували на Закарпатті до 1946 року. Пізніше вони були захоплені Москвою.

Як відомо, РПЦ зробила крок до розриву відносин з Константинополем. 14 вересня Синод Російської православної церкви зупинив участь у всіх заходах та структурах, в яких головує Константинопольський патріархат. Перед цим, Вселенський патріарх Варфоломій під час переговорів з російським патріархом Кирилом повідомив, що рішення про українську автокефалію вже прийнято, і вже ведуться відповідні процеси. Вселенський патріархат в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив екзархами у Києві архієпископа Данила Памфілійського із США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

У свою чергу, 25 вересня синод Української православної церкви Московського патріархату зажадав, аби повірені Вселенського патріархату (екзархи) покинули «канонічну територію Української православної церкви», адже вони, на їхнє переконання, порушують міжконфесійний мир.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: