рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Якою буде нова Українська православна церква? Оприлюднено проект статуту

  • Розсилка
  Титул патріарха очільник нової Української церкви не отримає - Якою буде нова Українська православна церква? Оприлюднено проект статуту
  Титул патріарха очільник нової Української церкви не отримає
  Фото: Ігор Сабій

  Церкву очолюватиме митрополит, а не патріарх

  Нову українську православну Церкву очолюватиме предстоятель із титулом Митрополит Київський, а не Патріарх. Про це йдеться у проекті статуту цієї Церкви, який публікує «Українська правда».

  Зазначається, що отриманий редакцією документ є початковим варіантом статуту, який затвердив 29 листопада Синод Вселенського патріархату.

  Правки, які за останні дні були в нього внесені спільною робочою групою УПЦ КП, УАПЦ представниками Московського патріархату та екзархами Константинопольського патріарха, в опублікованому документі не враховані.

  З проекту відомо, що на цьому етапі титул патріарха очільник нової Української церкви не отримає, хоча сама церква стане автокефальною, тобто незалежною і рівноправною з іншими помісними церквами.

  Синод нової Церкви, згідно з документом, має складатись із 12 архієреїв. Кожні півроку половина Синоду буде проходити ротацію, а термін повноважень члена Синоду складатиме один рік.

  Предстоятеля автокефальної Церкви постійно обиратимуть на помісному Соборі.

  Миро для нової Церкви на даному етапі варитиметься Константинопольською церквою, але всі інші атрибути церковної незалежності Українська Церква отримує уже.

  Як повідомлялося, 11 жовтня 2018 року Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

  Запрошення на Об'єднавчий собор повернули 56 архієреїв Української православної церкви МП, а її предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій повернув Вселенському патріарху Варфоломію лист-запрошення для участі в Об'єднавчому соборі.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ