Закон про протидію домашньому насильству завтра набуде чинності

Закон про протидію домашньому насильству завтра набуде чинності
За домашнє насильство будуть карати аж до ув'язнення кривдника 

Переважна більшість норм закону набуде чинності з 11 січня 2019 року

Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству» завтра, 11 січня, набуде чинності.

Зокрема, даний закон Верховна рада прийняла на початку грудня 2017 року. Норма документу про обтяжуючі обставини вже набула чинності з 11 січня 2018 року.

Однак переважна більшість норм закону набуде чинності з 11 січня 2019 року - через рік після публікації у виданні «Голос України».

Покарання за вчинення домашнього насильства в судовому порядку вводиться у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або арешт на строк до 6 місяців. Також передбачається і обмеження свободи на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до двох років.

При цьому будуть діяти заборони дзвінків, листування з потерпілою особою, наближення на певну відстань.

Відзначимо, що в разі виявлення фактів домашнього насильства відповідні органи (правоохоронні, управління соцзахисту населення, центри сім'ї і молоді, служби у справах дітей) повинні пропонувати потерпілим звертатися у спеціалізовані центри.

Підкреслимо, законом піддаються істотній редакції статті, які передбачають відповідальність за злочини проти статевої свободи та недоторканості. Так, одне з нововведень закону - зменшення мінімального строку кримінальної відповідальності за зґвалтування неповнолітніх.

Зокрема, попередня редакція ст. 152 Кримінального кодексу встановлювала покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років, а за новим законом санкція буде від 8 до 15 років.

Також встановлюється кримінальна відповідальність за примус до шлюбу. Тепер примус до вступу у шлюб; до продовження примусово укладеного шлюбу; до вступу у співмешкання без укладення шлюбу; до продовження такого співмешкання; примус до переїзду в іншу країну з однією з вищезазначених цілей караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням або позбавленням волі на строк до 3 років.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада схвалила законопроект №5294 «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Закон підтримали 237 народних депутатів.

Також у грудні 2018 року Рада схвалила відповідальність за булінг.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: