Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Рада схвалила відповідальність за булінг

  • Розсилка
  Проект закону визначає булінг, як моральне, або фізичне насильство - Рада схвалила відповідальність за булінг
  Проект закону визначає булінг, як моральне, або фізичне насильство

  Законопроект передбачає штраф за булінг та за приховування працівниками навчальних закладів випадків знущань

  Депутати Верховної Ради ухвалили в другому читанні та в цілому законопроект №8584, який визначає поняття «булінг» і вводить адміністративну відповідальність за нього.  Цей документ підтримали 228 народних депутатів.

  Проект закону визначає «булінг», як «моральне, або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».

  Законопроект передбачає штраф за булінг та за приховування працівниками навчальних закладів випадків знущань.

  Також проект пропонує зобов’язати навчальні заклади викладати у відкритий доступ правила поведінки та інструкції щодо протидії знущань та подання скарг на випадки булінгу.

  Освітній омбудсмен матиме право отримувати і перевіряти інформацію, статистику за заявами про випадки булінгу та відповідну реакцію з боку навчальних закладів.

  У пояснювальній записці законотворці з посиланням на опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) вказують, що із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Окрім цього, за даними опитувань, чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу. 40% школярів, що зіткнулися зі знущаннями в колах однолітків, не розповідають про випадки цькування батькам, а 44% ніяк не протидіють булінгу через острах теж стати жертвою знущань.

  Нагадаємо, у серпні 2018 міністерство юстиції України розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ