43-я бригада отримала комплекс БПЛА Poseidon та автомобільну техніку (фото)

43-я бригада отримала комплекс БПЛА Poseidon та автомобільну техніку (фото)
З подарунками саме встигли до свята – Дня народження бригади, яке відзначають на початку травня
фото: Європейська солідарність

«Армія готується до наступу, і їй дуже потрібні «очі», які далеко бачитимуть і робитимуть пекло для окупанта»

43-тя окрема артилерійська бригада імені гетьмана Тараса Трясила – легендарне військове формування. На початку повномасштабного вторгнення бригада першою взяла на себе захист підступів до Києва. Її батареї були розгорнуті на Троєщині і в Святошині, громили русню під Гостомелем і в Бучі на вулиці Вокзальній. Зараз арта 43-ї прикриває нашу піхоту під Бахмутом на Донеччині і на Луганському напрямку.

Як розповіли командири бригади через рік після вторгнення, загалом під час боїв на Київщині вдалося знищити не менше 2500 одиниць ворожої техніки – у тому числі й завдяки допомозі місцевих мешканців. У бригаді до початку вторгнення не було власної аеророзвідки, координатами допомагали цивільні – оператори «весільних» мавіків. Але без потужних власних «очей» артилерії воювати вкрай важко.

43-я бригада отримала комплекс БПЛА Poseidon та автомобільну техніку (фото) фото 1

Тож коли народна депутатка з «Євросолідарності» Вікторія Сюмар оголосила збір коштів на БПЛА Poseidon – відгукнулося понад півтори тисячі людей, і не лише з Київщини. Доклалися до збору через проект «Очі арти» і Телеканал «Прямий» та «5 канал». Решту суми закрив Фонд Порошенка. У комплекті три «пташки», кожна з яких коштує 100 тисяч євро.

Поки тривав збір, бійці бригади проходили у навчальному центрі 6-тижневе навчання, як керувати цими потужними «пташками».

43-я бригада отримала комплекс БПЛА Poseidon та автомобільну техніку (фото) фото 2

З подарунками саме встигли до свята – Дня народження бригади, яке відзначають на початку травня. Окрім комплексу БПЛА Poseidon команда Порошенка привезла артилеристам 5 вантажівок DAF, 5 мобільних лазне-пральних комплексів і пересувну автомайстерню.  

«Традиційно до «пташок» ми передаємо комплекс керування дронами. Тут є все необхідне обладнання: генератор, Старлінк, джерело безперебійного живлення, і, головне, робочі місця — для оператора, пілота, коригувальника вогню та командира. Воїни дуже зраділи, бо це значно спростить їхню роботу. Приїхав, запустив «пташку» в небо, побачив ціль, влупив вогняним дощем по окупантах», – показує п’ятий президент «начинку» всередині спеціально обладнаного кунга.

«Ми також привезли річ, за якою вишикувалась черга – пересувну авторемонтну майстерню. Це дає військовим змогу не витрачати час на евакуацію підбитої техніки, а лагодити прямо на місці. Майстерня нафарширована всім необхідним: верстатами, генератором, зварювальним апаратом, краном, лебідкою та іншим важливим обладнанням», – пояснює Порошенко.

«Армія готується до наступу, і їй дуже потрібні «очі», які далеко бачитимуть і робитимуть пекло для окупанта. Не маю жодних сумнівів, що наші артилеристи знайдуть не одну ворожу базу боєприпасів, резерв техніки та казарми. І буде БУМ», – переконаний Петро Порошенко.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: