В день свого 75-річчя Ніна Матвієнко записала несподіване відео для дочки
Ніна Митрофанівна зустрічала ювілей під гуркіт ракет, що знищують її батьківщину
Народній артистці України Ніні Матвієнко сьогодні виповнилося 75 років. Дочка легендарної співачки – артистка Тоня Матвієнко на своїй сторінці в Інстаграм розмістила відео від мами, яка зізнається, що переживає подвійні почуття: ніби і свято, але ювілей затьмарений жахливою трагедією, яка сколихнула всю Україну – масовими ракетними обстрілами по всій країні.
У кадрі Ніна Митрофанівна, ніяково поправляючи шарф, розповідає Тоні: «Доцю, оце сьогодні меня 75, так? А я не відчуваю. Сьогодні квітів багато присилають, так приємно, уявляєш? Дай Боже, щоб квітів було більше, ніж тих ракет. І якось це все поєднати сьогодні так складно... Тут наче свято, а тут поруч смерть, вогонь і б'ють по Києву. То ти там не переживай дуже. Все рівно наші хлопці бачать усе. Все бачать. І вони не допустять, щоб в Києві сьогодні отаке відбувалося. Це їм трошечки вдалося, повір мені. А моє 75-ліття сьогодні сильніше, ніж ці ракети. Мій дух сильніше. В мене стільки з'явилося сили, протесту! Ми не дозволимо! Ми молитвою, любов'ю своєю будемо захищати Київ. І піснею. Серце моє буде звучати і піснею, и любов'ю. І великим захистом».
Співачка Наталія Валевська, вітаючи ювіляршу зі святом на своїй стрінці у Фейсбук, розкрила декілька цікавих фактів з біографії Ніни Митрофанівни: «Ніна Митрофанівна Матвієнко народилася в с. Неділище Ємільчинського району Житомирської області в багатодітній родині. Сім’я була дуже бідною і тому з 11 років Ніну віддали до школи-інтернату в селище Потіївка Радомишльського району. В інтернаті співала і грала в драматичному гуртку, мріяла стати артисткою. Любов до пісні отримала від матері, яка мала чудовий голос.
Закінчивши інтернат, вона спочатку влаштувалася помічницею кранівника на одному із заводів Коростеня. В 1966 році поїхала до Києва в студію українського хору ім. Г. Верьовки. Там її талант було помічено і оцінено. В 1968 році Ніна закінчила вокальну студію при хорі. Відтоді – його солістка. В 1979 р. вона стає заслуженою, а в 1985 році – народною артисткою України. В 1988 році їй присуджено Національну премію імені Тараса Шевченка, а в 2006 році – найпочесніше звання нашої держави – Герой України.
В її репертуарі – українські народні пісні, пісні сучасних українських композиторів. Окрім яскравого співочого таланту, Ніна Матвієнко має талант драматичної актриси. Список кінематографічних робіт Ніни Матвієнко чималий, вона брала також участь в багатьох телевізійних виставах: «Маруся Чурай», «Катерина Білокур», «Розлилися води на чотири броди». В її творчому доробку також участь в радіоспектаклях «Лісова пісня», «Князь Святослав», «Сватання на Гончарівці». Є ще одна дивовижна грань творчого обдарування Ніни Матвієнко – її закоханість в літературу, в українське слово. В 1975 році вона заочно закінчила філологічний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка і активно займається літературною творчістю. Ще в радянські часи Ніна Матвієнко написала історію народного хору імені Г. Верьовки, надрукувала кілька власних віршів, оповідань і есеїв. Її твори періодично з’являються на сторінках українських часописів. Вершинним літературним надбанням співачки стала її біографічна книга «Ой, виорю нивку широкую», яка вийшла в 2003 році у видавництві «Українського центру народної культури «Музей Івана Гончара». Зі сторінок книги Ніна Матвієнко постає перед читачем не лише літератором, співачкою і актрисою,не лише етнографом, збирачем музично-поетичних перлин українського народу, а й мудрою жінкою, турботливою господинею, люблячою мамою, для якої найголовніше в житті – щастя її дітей».
Коментарі — 0