2016 та 2017 роки характеризувалися вакуумом переозброєння у ЗСУ - Бадрак
Два останні роки відчувався вакуум переозброєння ЗСУ. Про це розповів військовий експерт, директор Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«2016 та 2017 роки характеризувалися вакуумом переозброєння, що обумовлено низкою факторів – циклами створення військової техніки і налагодження серійного виробництва, дефіцитом ресурсів та слабкістю зусиль у сфері налагодження військово-технічного співробітництва (ВТС)», - говорить Бадрак.
Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) оприлюднив свою версію пріоритетів переозброєння ЗСУ та інших збройних формувань. Зокрема, як зазначають експерти аналітичного центру, найважливішим чинником успіху у процесі технологічної трансформації українського війська є поєднання політичних, дипломатичних та технологічних важелів.
«Перші має суттєво покращити ситуацію із підтримкою переозброєння України на міжнародній арені та, зокрема, отримання сучасних технологій, створення спільних підприємств і проектів. Друге – максимально реалізувати національний потенціал збройних шкіл, що стрімко розвиваються під час війни Росії проти України. Я переконаний, що з 2018 року можливий початок якісного переозброєння і збільшення кількості нових зразків озброєння – для цього потрібна політична воля військово-політичного керівництва держави.
Військовий експерт також озвучив, які пріоритети на 2018 рік повинні бути в царині переозброєння.
Перша за все - ракетна зброя для створення ракетного щита України, що передусім, пов’язано із доведенням до серії проекту «Вільха», активізацією робіт за проектами «Нептун» та «Грім-2», досягненням підтримки на міжнародній арені щодо створення і виробництва крилатих ракет дальністю до 1500 км (в межах міжнародного режиму РКРТ). Найважливішим чинником цих проектів є здатність України реалізувати майже 100 відсотків робіт без допомоги іноземних партнерів. Крім того, це – асиметрична зброя, що є виключним психологічним чинником для українського суспільства.
Далі Бадрак називає єдину систему управління військами (ЄАСУ) та переоснащення на нові засоби зв’язку.
«Аналіз термінів і якості переозброєння українського війська свідчить про «вакуумний період до 2020 – 2022 рр. у сфері постачання озброєнь і військової техніки, які здатні стратегічно посилити оборонний потенціал України. При цьому створення та впровадження ЄАСУ ЗСУ та переоснащення армії новими засобами захищеного зв’язку, за оцінками військових експертів, здатне на 40% покращити реагування на військові атаки та підготуватися до реагування на потенційний наступ ворожих російських військ. А також дозволить суттєво знизити втрати особового складу ЗСУ під час зіткнень та вогневих атак українських підрозділів», - продовжує Бадрак.
За його словами, збільшення боєздатності військ за рахунок переозброєння новими танками, артилерійськими системами чи іншими видами озброєнь і військової техніки обійдеться державі у декілька разів дорожче, ніж створення та впровадження ЄАСУ.
Третім пріоритетом військовий експерт називає серійне виробництво танку «Оплот», активні поставки основних бойових танків у ЗСУ.
«Цей пріоритет містить, серед іншого, психологічний аспект позитивного впливу на морально-бойовий дух війська та суспільства у цілому. Поставки танків «Оплот» у війська знищать створений стереотип про нездатність держави постачати в ЗСУ нові озброєння, про нездатність державного менеджменту налагодити серійне виробництво танків (а не тільки на експорт) та іншої військової техніки. Це також поліпшить морально-психологічний вплив на табір ворожої держави», - зауважує директор ЦДАКР.
Четвертим пріоритетом військовий експерт вважає має бути налагодження виробництва боєприпасів, включно великих та «ходових» калібрів, а також керованих боєприпасів. «Реалізація цього пріоритету пов’язана з низкою аспектів, від виконання владою обіцянок часів 2014 року, до реального забезпечення військ новими боєприпасами більшості типів. Крім того, це надасть поштовх «відкриття» низки цілком нових виробництв», - наголошує Бадрак.
І останнім з основних пріоритетів на 2018 рік директор ЦДАКР вважає збільшення поставок нових озброєнь в ЗСУ, передусім протитанкових ракетних комплексів (ПТРК), безпілотних авіаційних комплексів (БАК), засобів виявлення ворожої військової техніки та модернізованих вертольотів.
«Є реально вкрай важливим пріоритетом, оскільки до цього часу в ЗСУ потрапляли лише одиниці новітньої військової техніки. Тоді як армія, особливо, підрозділи на передовій потребують в збільшеній чисельності саме нових ОВТ. Це шлях до технологічних переваг українського війська», - підсумував Бадрак.
Пропонуємо також переглянути запис прес-конференції
Коментарі — 0