рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Омбудсман заявила про порушення прав людини під час поліцейської облави в нічному клубі

  • Розсилка
  Валерія Лутковська - Омбудсман заявила про порушення прав людини під час поліцейської облави в нічному клубі
  Валерія Лутковська
  Фото: Главком

  Як зазначила Уповноважений ВРУ з прав людини під час прес-конференції в прес-центрі Главкома, законних підстав для затримання військовиками відвідувачів у київському нічному клубі «Югенд-хаб» не було.

  «Дійсно, чинне законодавство передбачає те, що військкомати можуть оголошувати у розшук особу, яка підлягає призову на військову службу, але ухиляється від призову. Але робиться це винятково через національну поліцію, яка має право затримати таку особу і доставити її до військкомату. Працівники ж військкоматів самостійно це робити жодним чином не можуть, тим більше утримувати таких людей невизначений термін», – зауважила Валерія Лутковська.

  Вона повідомила, що вже підготовлено акти реагування Уповноваженого з прав людини у відповідь на такі незаконні дії.

  «Це, по-перше, подання на Міністра оборони України щодо надання належної оцінки діям працівників військкомату у київському клубі «Югенд-хаб» та неприпустимості таких дій у майбутньому. По-друге, – звернення до Прокуратури міста Києва та Генеральної прокуратури України з тим, щоб були внесені до ЄРДР відомості щодо незаконного утримання громадян на збірному пункті Київського військкомату», – повідомила Уповноважений з прав людини.

  Про те, що сталося в ніч на минулу суботу у київському клубі «Югенд-хаб», розповів під час прес-конференції один із тих, хто постраждав, Антон Косенко.

  Свою оцінку щодо затримання і примусового утримання призовників на збірному пункті Київського міського військового комісаріату дали також партнер управління конфліктами юридичної компанії «Юскутум» Ксенія Проконова та юрист Масі Найєм.

  Пропонуємо також переглянути запис прес-конференції


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ