Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Правозахисник розказав про один із головних викликів в царині прав людини буде у 2019 році

  • Розсилка
  <p>Богдан Крикливенко, співзасновник Українського інституту з прав людини</p> - Правозахисник розказав про один із головних викликів в царині прав людини буде у 2019 році

  Богдан Крикливенко, співзасновник Українського інституту з прав людини

  Фото: Главком/ Станіслав Груздєв

  У 2019 році відбудуться президентські та парламентські вибори. Тому дотримання виборчих прав громадян України буде викликом у наступному році для держави. Адже до сих пір внутрішньо переміщені особи позбавлені частково виборчих прав. Таку оцінку дав колишній керівник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, співзасновник Українського інституту з прав людини Богдан Крикливенко під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

  «Як би нам всім не хотілося відмежовувати права людини від політики, але 2019 рік матиме великий вплив на дотримання прав і свобод людини з точки зору активного виборчого року. У березні відбудуться вибори президента. По процедурі це візьме час до червня, з урахуванням того, що буде перший тур, потім другий тур, порахували і оголосили результати, а потім приведення до присяги обраного кандидата», - каже Крикливенко.

   За цими подіями розпочнеться активна кампанія з підготовки виборів до парламенту, що повинні відбутися у жовтні 2019 року. «Тут є весь спектр питань як їх відслідковувати з точки зору свободи слова, з точки зору права мирних зібрань, а також реалізації виборчих прав. У нас є велика кількість українців, які позбавлені виборчих прав – внутрішньо переміщені особи. 1,5 млн осіб не зможуть проголосувати за свого кандидата – мажоритарника до парламенту. А навіть якщо і зможуть, то там така довга покрокова інструкція, як цим людям отримати своє конституційне право мати місце у списку виборців за місцем фактичного проживання», - продовжує співзасновник Українського інституту з прав людини.

  Окрім того, правозахисник відзначає боротьбу на дипломатичному рівні за права українських бранців Кремля у наступному році.

  «На міжнародному дипломатичному рівні повинна продовжуватися боротьба за визволення політичних бранців Кремля. Градус міжнародної уваги не слід знижувати у цьому питанні. Треба шукати способи, аби увагу підвищувати», - зазначає Крикливенко.

  Третій блок питань, який не пов’язаний з виборчим процесом – це щоденне життя українців. «Я сподіваюся, у 2019 році зможуть знайти більше підстав, щоб дати відповіді, що ситуація з їхніми правами покращилася, а якщо в них були певні проблеми в реалізації своїх прав громадяни були активними у захисті своїх прав», - підсумував колишній керівник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини.

  Переглянути запис прес-конференції

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ