Росія запустить розвідувальний супутник для Ірану, який буде стежити за Україною

Росія запустить розвідувальний супутник для Ірану, який буде стежити за Україною
РФ кілька місяців використовувати супутник, аби покращити власне стеження за Україною
фото: space.com.ua

«Роскосмос» планує здійснити запуск 9 серпня із космодрома «Байконур»

Росія має намір на замовлення Ірану підняти на орбіту розвідувальний супутник, який спершу використовуватиметься для стеження за Україною. Подія має відбутися наступного тижня. Про це із посиланням на власні джерела у Західних розвідувальних службах пише The Washington Post.

«Новий супутник, який Росія наступного тижня готується запустити для Ірану, суттєво покращить спроможність Тегерана стежити за військовими цілями на Близькому Сході, але спершу Москва має намір використовувати космічний апарат для підтримки власних воєнних дій в Україні», – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що «Роскосмос» планує здійснити запуск 9 серпня із космодрома «Байконур», виконавши угоду з Іраном, перемовини щодо якої тривали чотири роки.

«Росія погодилася збудувати та запустити систему «Канопус-5», до складу якої входитиме камера високої роздільної здатності, що дасть Тегерану безпрецедентні можливості, в тому числі майже постійного моніторингу чутливих об'єктів в Ізраїль та Перській затоці», – стверджує WP.

Утім, доступ до супутника Іран отримає не одразу.

«Росія, якій не вдається досягти своїх військових цілей під час п'ятимісячного наступу в Україні, повідомила Тегеран, що планує кілька місяців чи довше використовувати супутник, аби покращити власне стеження за військовими цілями у цьому конфлікті», – зауважує видання.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдуллахіан запевнив главу МЗС України Дмитра Кулебу, що Іран виступає проти війни Росії з Україною, та спростував твердження про постачання зброї до Росії за допомогою іранських компаній. Раніше повідомлялося, що Іран готується передати Росії безпілотні літальні апарати.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: