рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Блаженна Юлія, яка має так багато спільного з Путіним

  • Юрій Андрухович

   Український поет

  • Розсилка
  Блаженна Юлія, яка має так багато спільного з Путіним

  Вона говорить. Ламаючи синтаксис, логічні зв’язки і родную речь загалом. Її розпирає власне блаженство.

  Через виступи на Донбасі та в Сирії деякі російські колеги вважають її предателем рок-н-ролу. Вона огризається, як у далекому піонерському дитинстві – й обзиває їх предателями родины. Людська пам’ять узагалі дивовижна субстанція. Одні намагаються всіма силами відмежуватися від вимушено пережитого лайна, інші, слід визнати, не без садистського задоволення, перекидають своє лайно наступним у черзі. Черга назбирується довга, тож і кругова порука в ній неминуча. Такі вони вже є, музиканти Росії.

  Я продовжую заходити на улюблену рубрику «Говномер». Здається, весь інтернет під доменом .ru існує тільки заради того, щоб у мене була ця можливість. Бо діячам російської культури, чересчур стурбованим долею України, кінця не видно. Ба більше – з  кожним тижнем їх розпирає газами все ядучіше. Це просто якийсь космічний метеоризм.

  Юлія Чичеріна – не така собі звичайна проповідниця русскаго мира. Протягом останніх років вона зробила блискучий кар’єрний стрибок. З гівно-рокерки в довірені особи Путіна.

  Предатель родины і рок-н-ролу. Погодьтеся, є в цьому якийсь корпускулярно-хвильовий дуалізм! Людина із західною ментальністю ніколи не зрозуміє, про що взагалі йдеться, і саме такого нерозуміння я бажав би всім нам, українцям: не розуміти росіян. Як не розуміють їх норвежці, французи й американці. Бо росіяни схоплять той сенс одразу. Предателей родины замовляли? Є на будь-який смак. Прекрасний сюжет для чергової кінематографічної бульбашки чергового Нікіти Міхалкова. Тим більше, що саундтрек уже багато років, як имеется:

   Я стою на краю – на обрыве над рекой

  Не могу пошевелить ни рукой, ни головой

  Защемило сердце мне, в голове замкнуло

  Мне осталось только петь то, что ветром в голову надуло

  Ту-лу-ла ту-лу-ла-ту-ту-ту-лу-ла

  В голове моей замкнуло ла-а…

  Краса і сила, чи не так? От яка вона, Юлія Чичеріна!

  Медаль еленер «За заслуги перед Республикой» другого ступеня (чому тільки другого?! ееех!) «за активну життєву позицію, співпереживання долі ЛНР, високий моральний дух і патріотизм, неоціненний внесок у становлення молодої держави». Медаль емвеес еленер «За сприяння органам внутрішніх справ» (настукала на когось чи як?). Громадянство еленер і прописка в Луганську. Поки колеґи по «русскому року» косять дрібне бабло на нудних корпоративах, Чичеріну оголошує в розшук СБУ, її виступи забороняє навіть ФІФА. Резонансні інтерв’ю, присвяти героїчнозагиблим друзям-моторилам. Сотні тисяч виконань неперевершеної «Ту-лу-ла». Її точка зору хвилює політиків і журналістів. Та що там казати – вона отак-о запросто бере й формує всю ту громадську думку. В неї з Путіном єдиний лексикон. Обоє любили групу «Кіно». Слухали, чекали перемен. І от щастя – дочекалися!

  Проти них тепер увесь світ. Той, яким правлять піндоси зі своїми наймитами-укропами.

  І все ж вона, Юлія Чичеріна, непохитна. Тож вона і свідчить істину про Донбас:

  «За что они там воюют? За Русский мир, за что же еще? Это противостояние России и пиндосов. Я так для себя определила. Понятно, что просто там все с ними, и укропы, и норвежцы, там все понаехали, и французы, и биатлонистки латышские. Все там сидят. Негры, которые приезжают на сафари и просто стреляют в старух на огородах. Сидят, пьют кофе и просто херачат там. Электриков на столбах. Допустим, ломают высоковольтную линию — и сидят снайпера просто укропские или какие, уж и не знаю, кто там они по национальности, ждут. В брониках электрики чинят провода. Гибнут. То есть коммунальщиков тоже, там… Короче, подлая, подлая война. Ничего не поделаешь».

  Або ще таке:

  «В Донбассе много очень, очень крутых реально. Но это как бриллианты какие-то, они там находятся, во всем этом ужасном. Там все крутые. Комбаты эти. Там очень много крутых людей. И многие из них уже погибли. Но там – остро, там горячо. Там острие Русского мира, которое уткнулось в эту всю бесовщину. И, конечно же, Господь посылает всех крутых туда. Сейчас все крутые там, на острие.»

  Вона говорить. Ламаючи синтаксис, логічні зв’язки і родную речь загалом. Її розпирає власне блаженство.

  Тож читаймо, що верзе ця православна ікона Росії, й насолоджуймося. Таких моментів істини в непростих стосунках з братами й сестрами, росіянськими діячами культури, в нас може більше й не бути. Бо вустами Чичеріної розверзається сама Росія, і всі її почуття такі ж геніальні, як агресивна тупизна якого-небудь Жиріновського. Її голосом розверзаються Фьодор Достоєвський, Віктор Цой і Владімір Путін: Мне осталось только петь то, что ветром в голову надуло.

  Джерело: Zbruc

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Ігор Ніколаєв
  Ігор Ніколаєв

  Російський економіст

  Олег Вергеліс
  Олег Вергеліс

  Театральний критик

  Борислав Береза
  Борислав Береза

  Народний депутат 8 скликання

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ