рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  На Кіпрі 38 млрд євро депозитів. З них 19 - з Росії та України

  • Денис Черніков
   Керівник програм Лабораторії законодавчих ініціатив
  • Розсилка
  На Кіпрі 38 млрд євро депозитів. З них 19 - з Росії та України

  Європейський союз висунув умови до керівництва країни Кіпр

  Європейський союз висунув умови до керівництва країни Кіпр, при тому, що Європейська комісія надає допомогу у розмірі 10 млрд. євро, від уряду Кіпру необхідно було додати свій внесок у розмірі 6 млрд. євро. Ця вимога цілком відповідає політиці і принципам Європейського союзу, які застосовуються з 2008 р. і завдяки якій було оздоровлено 25% банківських систем країн ЄС (близько 60 банків). Враховуючи особливу ситуацію на Кіпрі, пов’язану з тим, що на депозитах цієї країни лежить 38 млрд. євро. З них 19 млрд. євро мають походження з Росії та України. І цей податок на депозити був єдиним можливим рішенням для того, аби профінансувати свій внесок у ЄС.

  Офшор це глобальне явище – 8 трильйонів доларів знаходиться в офшорах по всьому світі. І Кіпр не є найбільшим з них, бо 2 трильйони знаходяться в Швейцарії, з них 1 трильйон має походження з ЕС. На сьогоднішній день вживається низка заходів для виведення активів з офшорних зон по всьому світі.

  В Німеччині, наприклад, є рівні податкові умови, адекватний механізм державної підтримки, тому у них офшор вважається суспільно неприйнятним. В Україні – навпаки. Офшор – це засіб збереження активів і засіб виживання. І тому, коли ми говоримо про намагання України боротись з офшорами, то не певний, що цей засіб як механізм наповнення бюджету слід вітати. Ефект, що його очікує український уряд, - 500 млн. грн.. Це 0,1% доходної частини бюджету. При цьому у нас пряма державна підтримка 45-50 млрд. грн., державні гарантії маємо на рівні 50 млрд. грн. Тому є більш широкі можливості знайти інструменти для поповнення бюджету.

  Великий і середній бізнес пов’язаний із офшорами. І є такі підприємства, що мають державну підтримку, а потім вигоду, набуту завдяки державній підтримці, виводять в офшор. А є такі, які допомоги від держави не отримують і тому маємо нерівність. І в тому є одна з проблем, яка вимагає негайного вирішення. І регулювання цих проблем дасть набагато більший ефект ніж боротьба з офшорами..

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Богдан Данилишин
  Богдан Данилишин

  Академік НАН України

  Ілля Варламов
  Ілля Варламов

  бізнесмен, громадський діяч, фотограф, блогер

  Олена Зеркаль
  Олена Зеркаль

  Заступник Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Володимир Ар`єв
  Володимир Ар`єв

  Народний депутат

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ