Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Європа зрозуміла, що потрібно шукати альтернативу «Мінським угодам»

  • Єгор Соболєв

   Народний депутат України

  • Розсилка
  Європа зрозуміла, що потрібно шукати альтернативу «Мінським угодам»

  Я щиро радий, що Петро Порошенко припинив говорити про Мінськ як рішення і шукає нові формати

  Минулого року ми в «Самопомочі» поставили перед собою мету. Донести ключовим геополітичним партнерам, що Мінські угоди - це пастка Путіна. Що проведення «виборів» на окупованих Росією територіях означатиме легалізацію ставлеників окупанта. Що в результаті наша держава отримає не спокій, а путінський спецназ всередині: агентів ФСБ-ГРУ, але з посвідченнями українських депутатів, мерів, прокурорів та «народних міліціонерів».

  Це було всупереч офіційній позиції Президента і, відповідно, МЗС України. Але ми вірили, що це в життєвих інтересах України. І з власної ініціативи за партійний рахунок їздили на зустрічі в Конгрес, Держдеп, Білий дім, польські Сейм та Адміністрацію Президента, Єврокомісію та Європарламент, Вестмінстер, Уайтхол.

  Це технологія троянського коня (влучна аналогія належить Іванові Мірошниченку), - переконували ми колег у США та Європі. З Путіним нікому не вдасться ні про що домовитися. Єдиний реалістичний вихід - офіційно визнати окупованими частину Донбасу, як і Крим; сконцентруватися на побудові в Україні економіки, спецслужби та Збройних Сил, здатних ці території повернути «в час Х»; і подальше придушення Путінського режиму консолідованими санкціями Заходу, щоб цей «час Х» швидше настав.

  Відкрию трохи політичної кухні - на початку небагато політиків, а особливо представників урядів західних держав хотіли про таке чути. «Мінську нема альтернативи», «ви пропонуєте війну», «дайте нам шанс вирішити все мирним шляхом», - говорили нам у відповідь. Не з одним представником Адміністрації Президента Обами ми просто сварилися в результаті дискусій. В Берліні... ні краще не буду. Навіть на зустрічах у Києві доходило до недипломатичних ситуацій. Один з високопосадовців ЄС на робочій зустрічі Оксану хамські образив.  Але велика перевага західних демократій у тому, що вони безперервно аналізують власні політики та плани. І здатні визнавати їхню помилковість, якщо реалії це доводять. В тій самій Британії не одна інституція усвідомила, що після успішного Brexit російське ФСБ інвестуватиме в незалежність Шотландії та Ірландії. Дезінтеграція Європейського Проекту, який у вигляді ЄС приніс небачених масштабів мир та співробітництво на наш континент, є ключовою стратегією Путіна в Європі. Для цього Сирія, для цього багато що. І розуміння масштабу російської загрози, незаконного впливу путінського режиму через підкуп європейських політиків та вплив на громадську думку «ботофермами» сьогодні зростає в усіх ключових столицях.

  Це посилює позиції України у цій Війні за нашу Незалежність. Я без іронії і підтексту скажу, що зараз щиро радий, що Петро Порошенко припинив говорити про Мінськ як рішення і шукає нові формати.

  США, Британія, ЄС в цілому, а в ньому особливо Скандинавія, Польща і Прибалтика - ось наші природні партнери, з якими треба будувати стратегічний союз для ліквідації найбільшої катастрофи не лише XXI сторіччя. Російської імперії та безумців, які прагнуть її відновити.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ