рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Змініть закон

  • Броніслав Коморовський
   Президент Польші
  • Розсилка
  Змініть закон

  Броніслав Коморовський пару годин тому звернувся до української влади в Києві і усіх політичних сил України, аби ті якнайшвидше вилучили зі свого законодавства застарілі норми, що суперечать європейським стандартам і дозволяють притягати до карної відповідальності за політичні дії.

  Броніслав Коморовський пару годин тому звернувся до української влади в Києві і усіх політичних сил України, аби ті якнайшвидше вилучили зі свого законодавства застарілі норми, що суперечать європейським стандартам і дозволяють притягати до карної відповідальності за політичні дії. На переконання польського президента, якби не ці норми, які дозволили ув’язнити колишнього прем’єра Юлію Тимошенко, то не дійшло б до останніх дій ЄС щодо України.

  - Польща підтримувала і підтримує європейські прагнення України – запевнив президент Б. Коморовський.

  Водночас він зазначив, що виступає проти бойкоту України і української частини матчів Євро 2012. – Ми є співорганізаторами і співгосподарями цього чемпіонату – заявив Коморовський. – Йдеться про те, щоб політична баталія не зіпсувала нам спільного польсько-українського спортивного свята і польско-українського проекту, який сприяв би в українській дорозі до європейської інтеграції.

  Президент наголосив, що свою оцінку подій в Україні особисто переказав президентові Віктору Януковичу ще у серпні 2011 року. Відбулося це під час візиту Януковича до Польщі, одразу після арешту Юлії Тимошенко.

  Коморовський також пояснив, що до бойкоту ялтинської зустрічі і Євро багатьма західними політиками ніколи б не дійшло, якби були скасовані анахронічні законодавчі норми, що суперечать європейським стандартам й уможливлюють кримінальне покарання за політичні рішення.

  - Тому звертаюсь до української влади, до усіх українських політичних сил – тих що урядують і тих, що в опозиції, а також до політичного оточення Юлії Тимошенко – із зверненням, продиктованим турботою задля збереження європейського шансу для України, щодо здійснення негайних кроків для якнайшвидшого скасування згаданих норм в українському законодавстві і злої практики в українському політичному житті – підкреслив президент.

  Коморовський пояснив, що спершу планував виголосити звернення на зустрічі лідерів центрально - європейських держав у Ялті. Однак через бойкот цієї зустрічі частиною запрошених президентів Україна вирішила відкласти її на пізніший термін.

  Прездент підкреслив, що дуже занепокоєний тим, що ратифікація Угоди про Асоціацію поміж Євросоюзом і Україною може бути заблокованою. Додав, що переговори щодо угоди є очевидним досягненням команди Януковича.

  Угода вже парафована обидвома сторонами, але Брюссель не хоче її підписувати через політичне переслідування Тимошенко.

  Колишній прем’єр – міністр, яка відбуває семирічне ув’язнення за підписання невигідного газового договору з Росією у 2009 році, нині вже переведена до харківської лікарні. Під наглядом німецьких лікарів вона там буде проходити курс лікування хребта. Тимошенко вже припинила голодування, котре розпочала після примусового перевезення до лікарні у квітні, коли й була побита охоронцями.

  За матеріалом Gazeta Wyborcza переклав Володимир Олійник

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Богдан Данилишин
  Богдан Данилишин

  Академік НАН України

  Сергій Тихий
  Сергій Тихий

  Журналіст

  Павло Подобєд
  Павло Подобєд

  Історик

  Зоя Казанжи
  Зоя Казанжи

  Громадський діяч

  Олег Тітамир
  Олег Тітамир

  Президент ГО «Українська організація захисту споживачів послуг»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ