рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Волинська трагедія. Реконструкція безумства

  • Пьотр Бауць
  • Розсилка
  Волинська трагедія. Реконструкція безумства

  Як з’ясовується, є на світі речі, що навіть не снились філософам. Думаю, що відомий французький філософ Мішель Фуко, який написав докторську дисертацію Folie et déraison. Histoire de la folie à l'âge classique («Безумство і глупота: історія безумства в класичну епоху»), яка пізніше стала світовим бестселером, навіть не припускав, що філософська сентенція, яку він створив, вирветься з платонівського світу ідей, апріорних міркувань, основних вартостей, духовного й інтелектуального буття і матеріалізується у вигляді спектаклю «Волинська Різня», розіграного історичним колективом, що здійснив цю реконструкцію в Радимно (містечко над Сяном).

  Під час парламентських дебатів, стосовно ухвалення резолюції Сейму з приводу 70-ї річниці Волинської різні - яку ці дебати, що з прикрістю мушу відзначити, переважно принижували як розумово, так і морально – головуючий Януш Палікот у своєму виступі виголошеному голосом відповідним до моменту і ситуації, аргументував позицію негативного ставлення до «волинської» резолюції , яку представила його парламентська фракція Руху Палікота. Спираючись на практичний розум Палікот стверджував, що з моральних засад не братиме участь у парламентському голосуванні, а також закликав польських патріотів – католиків, не забувати настанови польських єпископів. Палікот нагадав, що з важкою історичною спадщиною, ми, поляки, даємо собі ради, пробачаючи і просячи про пробачення.

  На жаль, жоден редакційний пес, що накульгує на ногу, у впливових чи менш впливових медіях, які формують громадську думку, не загарчав з приводу цього висновку. Скидається на те, що голос польських єпископів, який доводить «ПОРП –івських» апаратників до люті, в ІІІ Речі Посполитій так само невигідний для справжніх патріотів із «Права і Справедливості», «Громадянської Платформи», «Союзу Демократичних Лівих Сил», «Солідарної Польщі»,«Польскої Народної Партії».

  Не здивуюся потім, якщо наступна реконструкційна група підготує реконструкцію отруєння газом і спалювання євреїв в крематорії Собібору, а ще якась чергова відтворить трагедію в Єдвабні, чи міжнародна група реконструюює вибух атомної бомби над Хіросімою.

  Реконструкція безумства, яка здійснюється історичними реконструкційними групами, яка вже по суті є помилковою грою homo ludens, може виявитися польським експортним хітом на ринку ідіотських ЗМІ глобального села. «Pecunia non olet» - «Гроші не пахнуть», але чи підходить для отримання прибутку інтелектуальна проституція, що сочить націоналістичним соусом?

  Особливо у державі, в якій 50 відсотків громадян хизується вищою освітою?

  Публікацію «Wprost» переклав Володимир Олійник

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Богдан Данилишин
  Богдан Данилишин

  Академік НАН України

  Сергій Тихий
  Сергій Тихий

  Журналіст

  Павло Подобєд
  Павло Подобєд

  Історик

  Зоя Казанжи
  Зоя Казанжи

  Громадський діяч

  Олег Тітамир
  Олег Тітамир

  Президент ГО «Українська організація захисту споживачів послуг»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ