рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чому мене не хвилює прізвище наступного прем’єра

  • Оксана Продан

   Народний депутат

  • Розсилка
  Чому мене не хвилює прізвище наступного прем’єра

  Крім того, щоб черговий за ліком тиждень обговорювати, хто буде кращим прем’єр-міністром – Яресько, Гройсман або хтось інший, варто було б зосередитися на головних викликах цього року.

  Крім того, щоб черговий за ліком тиждень обговорювати, хто буде кращим прем’єр-міністром – Яресько, Гройсман або хтось інший, варто було б зосередитися на головних викликах цього року.

  Крім питань безпеки і цілісності країни, це – економічна криза та бідність.

  Нагадаю, що у 2015 році:

  - ВВП зменшився на 9,9%

  - інфляція зросла до 43,3%

  - реальні доходи населення впали (у третьому кварталі – на 26,6%)

  За прогнозами, при збереженні політики діючого уряду, лише у 2020 році ми зможемо вийти на докризовий рівень 2006-2007 року! Прикро, але факт залишається фактом: Україна – найбідніша країна Європа. Середній рівень пенсії у нас складає близько $70, заробітної платні – $176.

  Що це означає?

  - низька купівельна спроможність населення плюс відсутність цивілізованих правил гри аж ніяк не стимулюють інвестиції. Мало хто наважується вкладати в країну, середній громадянин якої більшу частину своїх доходів витрачає на недорогу їжу та оплату комунальних послуг;

  - невисокий рівень інвестицій – це мала кількість нових робочих місць і відсутність високотехнологічного виробництва. За таких умов ми продовжимо експортувати переважно сировину і товари із малою доданою вартістю. Ціни на такі товари на світових ринках залишаються низькими, ми можемо втратити частину валютної виручки;

  - зростатиме попит на політичну "гречку" – продуктові набори, матеріальні блага, популізм і обіцянки покращити життя "вже сьогодні";

  - Уряд продовжить займатися "латанням" дір, є великий ризик скорочення видатків на освіту та інші стратегічні напрямки. Вже зараз Міністерство освіти і науки відміняє фінальні етапи шкільних олімпіад з деяких предметів. А що буде далі?

  - знову посиляться розмови про те, що ми не "можемо знижувати податковий тиск", бо не має "з чого платити зарплати та пенсії", тобто податкова реформа залишиться на папері.

  Ось чому бідність – це виклик №1 для країни. Не давши на нього гідну відповідь, ми посилимо конфронтацію всередині країни, дамо підстави ворогам говорити, що Україна – це failed state, неспроможна держава.

  Особисто мене це хвилює набагато більше, ніж прізвище майбутнього прем’єра. Не так важливо хто це буде, набагато важливіше, що він буде робити.

  Источник: Сегодня

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Павло Подобєд
  Павло Подобєд

  Історик

  Сергій Тихий
  Сергій Тихий

  Журналіст

  Зоя Казанжи
  Зоя Казанжи

  Громадський діяч

  Олег Тітамир
  Олег Тітамир

  Президент ГО «Українська організація захисту споживачів послуг»

  Сергій Борщевський
  Сергій Борщевський

  Письменник, дипломат, експерт Центру дослідження Росії

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ