Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Ви знаєте, що треба для того, аби Вам підвищили зарплату?

  • Сергій Фісюн

   Заступник директора в «Українського Радіо»

  • Розсилка
  Ви знаєте, що треба для того, аби Вам підвищили зарплату?

  Нічого занадто складного.

  Просто треба мати роботу з... достатньо високими корупційними ризиками.

  Принаймні, новий спікер парламенту Андрій Парубій, підтримавши рішення свого попередника про підвищення зарплати депутатам з 6 109 гривень до 17 425 гривень, пояснив: «якщо депутат не має достатньої зарплати на елементарне проживання, то з»являється постійна спокуса і суттєво зростають корупційні ризики».

  Таким чином, можна зробити висновок, що на підвищення зарплат саме з такою мотивацією можуть розраховувати і працівники держустанов, і митники з податківцями, і навіть деякі лікарі з вчителями. Відповідно, не підвищення комусь з них зарплат може свідчити - це у якості заохочувального призу - про занадто низький у них рівень корупційних ризиків.

  Якщо ж говорити серйозно, то ідея боротьби з корупцією ризикує стати в Україні жертвою особливо жорсткої та цинічної експлуатації. У вузько політичних та корпоративних інтересах також.

  Цим пояснюють не лише необхідність підвищення зарплат для чиновників та керівників держпідприємств, при цьому забуваючи, що 17 тисяч гривень зарплати і, скажімо, 170 тисяч чи 700 тисяч гривень «відкату», який можна отримати на посаді з високим корупційним ризиком - це дуже різні речі.

  Мінімізацією саме таких ризиків нові урядовці вже пояснили і підвищення ціни на газ, назвавши низькі чи економічно необгрунтовані тарифи «полем для жорсткої корупції».

  При цьому вони чомусь не беруть до уваги велику кількість старих і нових правоохоронних та контролюючих органів, які це поле і мають «обробляти». До речі, теж отримуючи за свою роботу високі зарплати.

  А ще експлуатація антикорупційних гасел - це нині один з найпростіших способів завоювати прихильність виборців. Наступні вибори, думаю, це підтвердять.

  З очікуваним результатом - і для борців-політиків, і, на жаль, для самої корупції.

  Джерело: Facebook

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Сергій Таран
  Сергій Таран

  Політолог

  Георгій Тука
  Георгій Тука

  Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ