рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чому в бюджеті на 2013 рік не вказаний курс долара?

  • Тетяна Єфименко
   Екс-заступник міністра фінансів України, президент Академії фінансового управління
  • Розсилка
  Чому в бюджеті на 2013 рік не вказаний курс долара?

  Зараз журналісти задаються питанням: чому члени уряду, говорячи про проект державного бюджету на 2013 рік, не називають курсу долара?

  Зараз журналісти задаються питанням: чому члени уряду, говорячи про проект державного бюджету на 2013 рік, не називають курсу долара? Справа в тому, що в жодній країні це не є складовою розрахунку бюджету.

  Курс долару – це характеристика макроекономічної ситуації, індикатор монетарної політики. Але презентувати його, як показник державного бюджету, в світі не прийнято. Показниками державного бюджету, все-таки, є макроекономічні показники - ВВП, інфляція - показники, які стосуються реальної економіки, фінансового сектору.

  Я не хочу говорити, що проблеми, пов’язані з коливання курсу, не впливають на бюджет. Ні!

  Та загрози для бюджету не тільки у коливанні курсу.

  Загрози для доходів бюджету, перш за все, в тому, скільки виробляється продукції. Тому що у нас головною фіскальною складовою є доходи від податків. Якщо є зростання виробництва, є система оподаткування, яка не тільки тисне за допомогою фіскальних механізмів на товаровиробника, а й підтримує його.

  Що стосується монетарної політики. Світова криза вийшла з певних негативних фінансових тенденцій негативних, які почалися в Сполучених Штатах Америки і перекинулись на весь світ. Та давайте поглянемо на антикризові зусилля європейців у фінансовому секторі.

  Для фінансового сектору зроблено окреме джерело у вигляді окремого податку на фінансовий сектор. Податки спрямовуються таким чином, щоб люди могли відкрити комп’ютер і прозоро побачити, куди спрямовуються ці гроші. Це, власне кажучи, головна інституційна складова в скандинавських країнах. Там людей питають: чи потрібно зменшувати податковий тиск? А вони відповідають: ні. Бо їх влаштовує те, що відбувається в країні – в сфері безпеки, медицини, соціальних стандартів і так далі.

  Повертаючись до фінансового сектору України. Якщо говорити про 2008-2009 роки. Офіційно визнано, що наслідки тієї кризи, до якої ми взагалі не були готові тоді, були б ще гіршими, якщо б у нас був розвинений фінансовий сектор. Та у нас нерозвинений фінансовий сектор. І тому ми не можемо на нього запроваджувати окреме оподаткування. Це нам радять і представники Міжнародного Валютного Фонду. Його потрібно розвивати і підтримувати таким чином, щоб він все ж таки обслуговував реальний сектор і давав би дихати товаровиробнику. А коли він у нас буде розвинений, коли буде мати не тільки власне спекулятивне життя, тоді у нас має бути запроваджена і європейська система оподаткування.

  Ми повинні дивитись і думати, як це у нас правильно використовувати.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Богдан Данилишин
  Богдан Данилишин

  Академік НАН України

  Сергій Тихий
  Сергій Тихий

  Журналіст

  Зоя Казанжи
  Зоя Казанжи

  Громадський діяч

  Олег Тітамир
  Олег Тітамир

  Президент ГО «Українська організація захисту споживачів послуг»

  Сергій Борщевський
  Сергій Борщевський

  Письменник, дипломат, експерт Центру дослідження Росії

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ