рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Хай краще Вашингтон вирішує свої проблеми

  • Анатолій Зленко
   Екс-міністр закордонних справ
  • Розсилка
  Хай краще Вашингтон вирішує свої проблеми

  Сьогодні в ЗМІ з’явилася інформація про те, що Вашингтон готує жорсткі санкції для української влади.

  Сьогодні в ЗМІ з’явилася інформація про те, що Вашингтон готує жорсткі санкції для української влади. Чи дійсно дійде справа до цього, не можна зрозуміти. З одного боку Вашингтон запрошує Україну для участі в різних заходах (я маю на увазі, скажімо, запрошення Президента України взяти участь у засіданні вісімки, двадцятки, і так далі), і Україна активно підключається, а з іншого боку звучать такі речі…

  З одного боку видно, що Україна потрібна цим країнам, і вона представляє певний інтерес, а з іншого боку, говорять про санкції. Не думаю, що до цього дійде. Та очікувати всього можна. Заходу не вигідно дивитись на Україну, як на якогось подразника і, тим більше, він оцінює Україну як стратегічно важливого партнера, зокрема в питаннях безпеки. Хоча, звичайно, вони розкидають ці санкції «направо і наліво». Якби Вашингтон сьогодні більше зосередився на своїх внутрішніх проблемах, зокрема на економічних, то це було б краще. Не розпиляв би своєї сили, а вирішував би ті питання, від яких залежить багато чого у власній країні та за її межами.

  На що перетворилась наша відома багатовекторність сьогодні? Скоріш за все, в нас зараз вибірково позиціонована позиція: напрямок вибраний, і потім йде позиціонування – якщо у нас десь загострення, то ми щось робимо, відступаємо, якщо ні, то наступаємо, і так далі. Але все-таки, зовнішньополітичні пріоритети на сьогоднішній день визначені – нормалізація відносин з Росією, продовження євроінтеграційних процесів, здійснення стратегічного партнерства Сполучених Штатів Америки. Мені здається, що на цьому сьогодні і концентрується увага. Десь краще, десь гірше виходить. Звичайно, очікувати якихось результатів одразу дуже важко, ідуть важкі процеси. Вони накопичилися. Треба терпіння, очікування, потрібна настирлива, професійна робота.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Костянтин Машовець
  Костянтин Машовець

  Координатор групи «Информационное сопротивление»

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Володимир Цибулько
  Володимир Цибулько

  Український письменник

  Андрій Піонтковський
  Андрій Піонтковський

  Публіцист, політолог

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ