Кіберпідрозділи Збройних сил України перейшли у бойовий режим
Основним напрямом діяльності підрозділів кібербезпеки є захист інформаційно-телекомунікаційних систем ЗСУ від зовнішніх і внутрішніх загроз
Підрозділи кібернетичної безпеки Збройних сил України перейшли на бойовий режим роботи.
Про це 17 грудня заявив начальник Військ зв'язку ЗСУ - начальник Головного управління зв'язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Володимир Рапко.
«У загальній системі кібербезпеки держави Збройні сили України є одним із перших місць. Відповідними підрозділами було налагоджено повну сумісність і взаємодію із суб'єктами забезпечення кібербезпеки в Україні. З оголошенням на території 10 областей України правового режиму воєнного стану ця співпраця тільки поглибилася. Підрозділи ЗСУ, відповідальні за кібербезпеку, перейшли на бойовий режим роботи», - зазначив Рапко.
За його словами, основним напрямом діяльності підрозділів кібербезпеки є захист інформаційно-телекомунікаційних систем ЗСУ від зовнішніх і внутрішніх загроз.
Рапко також додав, що із 2014 року зафіксовано інтенсивне збільшення кількості кібератак різного ступеня складності, спрямованих на порушення функціонування системи управління і зв'язку ЗСУ. Однак підрозділи кібербезпеки виробили чіткі алгоритми реагування на різні випадки кібернетичних загроз або атак, як правило, це DDoS-атаки на системи і поширення шкідливих програм.
Наприклад, додав Рапко, одним із пристроїв кібернетичної безпеки були зафіксовані атаки на сайт Міністерства оборони України - понад 6000 звернень на сайт за секунду.
«За своєю географією більше атак відбувається з Росії, але також можуть використовуватися майданчики союзних нам країн для проведення кібератаки, що ускладнює остаточну ідентифікацію», - зазначив генерал-майор.
Також Генштаб просить військових не зловживати селфі і месенджерами в зоні бойових дій.
Коментарі — 0