Українські військові: Донбас на межі екологічної катастрофи
Українська сторона СЦКК наголошує, що наслідки можливої екологічної катастрофи на Донбасі відчують на собі всі мешканці по обидві сторони лінії розмежування
Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) заявила про можливість екологічної катастрофи на Донбасі через дії окупаційної адміністрації ОРДО. Як йдеться у відповідній заяві, такі наслідки можуть настати через ігнорування заявок підприємств Донбасу про надання гарантій безпеки на час проведення обслуговування та ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об’єктах інфраструктури.
Як пояснили в СЦКК, термінового реагування потребує ситуація, що склалася на об’єктах шламонакопичувача 3-ї черги промислових відходів коксохімічного виробництва ТОВ НПО «Інкор і Ко» (розташоване поблизу населеного пункту Новгородське, Донецька область). Там звернули увагу на велику кількість опадів та сезонні коливання температури у зазначеному районі.
Через це, зазначили в СЦКК, ряд об’єктів шламонакопичувача потребують негайного проведення робіт з обслуговування та поточного ремонту, серед яких:
- відновлення всмоктуючого пристрою трубопроводу повернення освітленої води з шламонакопичувача 3-ї черги до підприємства для переливу хімічнонебезпечних речовин через дамбу;
- обстеження дамби шламонакопичувача 3-ї черги та шламопроводів;
- відбір проб рідини та твердих відкладень;
- відсипання глиною дамби шламонакопичувача.
«Українською стороною СЦКК та представниками аварійно-рятувальної служби зазначеного фенольного виробництва скоординовано необхідний порядок дій щодо проведення обслуговування та ремонту визначених об’єктів. Проте, проведення робіт неможливе, оскільки, до цього часу гарантії безпеки з боку ОРДО відсутні», - підкреслили в СЦКК.
Українська сторона СЦКК наголошує, що подібні дії (бездіяльність) ватажків ОРДО «можуть призвести до екологічної катастрофи на Донбасі, наслідки якої відчують на собі всі мешканці по обидві сторони лінії розмежування».
Коментарі — 0