«Люди повинні лікуватися у лікарнях, а не на стадіонах». Голова Чернівецької ОДА відповів меру
Сергій Осачук розкритикував ідею міського голови Чернівців
Раніше міський голова Чернівців Олексій Каспрук заявив, що в лікарнях, які визначені опорними для лікування коронавірусу, закінчуються місця. Тепер під тимчасовий шпиталь будуть переобладнані стадіон і оздоровчий центр «Олімп». Голова Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук в інтерв’ю «Главкому» розкритикував ідею міського голови Чернівців.
«Ми маємо ситуацію, коли, вочевидь, більшість пересічних мешканців області та міста не задумуються над тим, що означає прикметник «обласна» чи «міська» лікарня. Але цей прикметник всього на всього вказує на власника, засновника і того, хто відповідає за управління цим ресурсом. Тобто, якщо йдеться про обласні лікарні – то облдержадміністрація. Департамент охорони здоров’я розробив план розгортання додаткової кількості ліжок за потреби, адже інфекційне відділення у нас має всього 80 ліжок. Якщо не вистачатиме у ньому місць, тоді розгорнемо сусіднє відділення, яке буде перепрофільоване. Я це кажу до того, що у нас є конкретний план», – розповів Осачук.
Як зазначив голова Чернівецької ОДА, ми уже перебуваємо на другому етапі залучення наших ліжко-місць. Залучаємо місця в інших відділеннях, оскільки місця в інфекційних відділеннях уже вичерпали. Сьогодні на 40% вже заповнені ліжка другої хвилі. Заповнимо ці, піде третя хвиля. На сьогодні у стаціонарах 457 пацієнтів (з коронавірусною інфекцією). Загалом маємо 1600 місць. 70% пацієнтів, які захворіли на Covid-19, лікуються вдома амбулаторно, у них немає важких форм. Тому за найгіршого сценарію, при неймовірному зростанні кількості хворих більшість буде вдома. У лікарні перебувають хворі із середньою і важкою стадією захворюваності.
«Якщо ми говоримо про місто Чернівці, то воно має не тільки лікарню №1, яка була визначена на першому етапі госпітальною базою для лікування коронавірусної хвороби. Звичайно, там 50 палат і вони швидко заповнились. Але для цього (збільшення кількості ліжко-місць) треба не стадіон, не спортивний зал, а потрібно перепрофільовувати інші лікарні №2, №3, №4. Люди повинні лікуватися у лікарнях, а не на стадіонах, як би не хотілося імітувати картинки з-за кордону чи американські фільми. У нас такої нагальної потреби немає. Я запевняю, що всі буковинці будуть отримувати медичні послуги у лікарнях, а не на стадіонах», – заявив Осачук.
Раніше міський голова казав, що звертатиметься по допомогу до обласної влади.
«Міській голова 23 квітня зокрема і в мене у кабінеті про це говорив. Так, ми йому допоможемо управлінськими рішеннями, підкажемо, в яких відділеннях можна ще приймати хворих. А коли вже будуть заповненні всі міські лікарні, то тоді ми, звичайно, мешканців Чернівців будемо приймати в обласній і в районній лікарнях. Я вважаю, що це більш гуманний стиль надання медичних послуг, ніж ліжка на стадіоні», – зауважив голова Чернівецької ОДА.
Осачук нагадав, що має добру взаємодію на рівні департаментів охорони здоров’я, тому що там працюють професіонали, медики, управлінці, які розуміють один одного з пів слова. Тут же у комунікації з міським головою, у його баченні може бути ще якась інша мотивація, чому саме він зробив такі «акції» з «ліжками на стадіоні».
Як повідомлялося, станом на 9:00 26 квітня в Україні 8617 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 209 летальних, 840 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 492 нові випадки, це на 14 випадків більше, ніж учора (478). За добу підтверджено 492 нових випадків захворювання на коронавірус.
Нагадаємо, 21 квітня у Чернівецькій області поховали двох братів, які померли у Сторожинецькій центральній районній лікарні від коронавірусу. Через карантин труни з тілами юнаків не заносили до церкви, а відразу відвезли на кладовище.
Коментарі — 0