Україні варто продовжити дію закону про особливий статус Донбасу - Волкер
Волкер не бачить «жодної шкоди» у продовженні дії закону
Україна опиниться у невигідній ситуації, якщо не продовжить дію закону про особливий статус Донбасу.
Таку думку в інтерв'ю «Голосу Америки» висловив спеціальний представник Держдепу США у справах України Курт Волкер.
«Я розумію розчарування українських законодавців і суспільства. Вони робили необхідні кроки, такі як прийняття цього закону про особливий статус та закону про амністію. Натомість, Росія не зробила нічого для завершення конфлікту та виведення військ», сказав Волкер.
На його думку, закон було прийнято, але не було застосування цього закону.
«На сьогодні немає і особливого статусу. Він запрацює тільки за тих умов, коли буде домовленість, коли Росія виведе війська та будуть проведені місцеві вибори», - додав спецпредставник США.
Втім, він вважає, що більше шкоди від припинення дії закону аніж від її продовження.
«Я не бачу жодної шкоди у продовженні дії закону. Нічого не зміниться від сьогодні і до того дня, коли дію закону вже буде продовжено. Думаю, в цьому немає шкоди. Натомість, Росія використовуватиме зупинення дії закону як причину скаржитись на Україну. Там скажуть, що Україна не хоче виконувати Мінські угоди. Тому просто не давайте Росії цього аргументу. Продовження дії закону нічого насправді не змінить», – впевнений Волкер.
Нагадаємо, 6 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №7164, який продовжує дію закону про особливі умови місцевого самоврядування в окремих регіонах Луганської і Донецької областей.
Напередодні Волкер також заявив, що будь-який референдум на окупованій частині Донбасу не буде легітимним.
19 липня агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що президент РФ Володимир Путін на зустрічі з президентом США в Гельсінкі 16 липня запропонував Дональду Трампу провести референдум на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
Посол Росії у США підтвердив, що Путін обговорював з Трампом «пропозиції щодо врегулювання ситуації в Донбасі».
У Міністерстві закордонних справ Росії допустили «інші опції» врегулювання ситуації на Донбасі, окрім Мінських угод.
Водночас в МЗС України категорично відкинули ідею про референдум на окупованому Донбасі. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ніхто не вірить у можливість вільного волевиявлення на Донбасі в умовах окупації РФ.
Коментарі — 0