Угорщина виступила з пропозиціями як розв’язати «мовний» конфлікт з Україною

Угорщина виступила з пропозиціями як розв’язати «мовний» конфлікт з Україною

Угорщина пропонує збільшити кількість годин на вивчення нацменшинами української мови

Надзвичайний і повноважний посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень запропонував вирішити «мовну проблему», яка вибухнула внаслідок прийняття Україною закону «Про освіту», шляхом збільшення меншин кількості годин на вивчення української для національних. Але при цьому викладання усіх предметів має провадитися угорською. Таку думку Кешкень висловив у інтерв’ю «Главкому».

Як зазначає посол, «для Угорщини буде прийнятним те, що є прийнятним для угорської національної меншини, яка проживає в Україні». Він додає, що угорці готові продовжувати переговори і на рівні міністрів закордонних справ, і на рівні міністрів освіти. «Але надзвичайно важливим є те, - підкреслює Кешкень, - щоб ті люди, які приймають закони, зустрічалися і домовлялися з представниками нацменшин, тобто з тими, кого це найбільше стосується».

За словами Кешкеня,  Угорщина не виступає проти того, щоб в Україні вивчалася державна мова. «Але ми говоримо про те, щоби це не було за рахунок зменшення навчання угорською, тобто зменшення прав угорської національної меншини», - пояснює дипломат.

«Звичайно, для цього потрібні відповідні українські підручники, словники, відповідно підготовлені вчителі. Угорська національна меншина не просить більше прав, ніж права, які вже мають інші національні меншини в європейських країнах», - резюмує Кешкень.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила новий закон «Про освіту». 25 вересня президент Петро Порошенко підписав цей закон.

Одним із пунктів закону «Про освіту» стала умова переведення шкільної освіти в Україні після молодших класів винятково на українську мову. Це викликало обурення у представників окремих меншин переважно на Західній Україні. На їх підтримку виступили уряди Румунії і Угорщини.

Повну версію інтерв’ю читайте тут: Посол Угорщини Ерно Кешкень: Україні не треба так суворо ставитись до подвійного громадянства

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: