Держава не має права забороняти людям їхати працювати за кордон, – правозахисник

Держава не має права забороняти людям їхати працювати за кордон, – правозахисник

Євген Захаров вважає, що держава не має права вирішувати за людей, як і де їм жити, працювати та заробляти

«Люди — це не в’язні, які скоїли злочин і покарані за це вироком суду», – сказав Євген Захаров

Правозахисник, голова правління Української Гельсінської групи Євген Захаров вважає, що держава не має права вирішувати за людей, як і де їм жити, працювати та заробляти.

Впровадити офіційну заборону на виїзд українців за кордон має право лише Верховна Рада, – написав Євген Захаров  у колонці «Главкому».

«Людям не можна забороняти їхати працювати за кордон, оскільки вони мають на це право, гарантоване Конституцією та міжнародними конвенціями. Уряд мотивує таке рішення тим, що піклується про їхню безпеку і здоров’я.Якби Кабмін міг виплачувати компенсації громадянам, які опинилися без роботи і потерпають від нестачі коштів, тоді це ще можна було б виправдати. Однак держава не може цього зробити, оскільки в нас бідна країна. Тож і забороняти людям самостійно заробляти кошти в інших країнах уряд не має права. Люди — це не в’язні, які скоїли злочин і покарані за це вироком суду», – сказав Захаров.

Правозахисник зауважив, що  багато українців мають контракти в інших європейських країнах і тимчасово призупинили роботу на період пандемії. «Якщо вони не зможуть найближчим часом повернутися на роботу, то ризикують остаточно втратити її — там їх уже ніхто не чекатиме. Наша держава не змогла забезпечити цих людей роботою і зарплатнею, тому вони і виїздили на заробітки за кордон. Держава не має права вирішувати за людей, як їм жити, де працювати та заробляти. Це вже буде не вільна, а рабська і феодальна країна», – сказав Захаров.

На думку правозахисника, впровадити офіційну заборону на виїзд українців за кордон має право лише Верховна Рада, ухваливши Закон про введення в країні надзвичайного стану.

Нагадаємо, Кабінет міністрів тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон з метою роботи, зберігши можливість залишити країну через наземні пункти пропуску тільки для відвідування родичів, котрі проживають у країнах Європейського Союзу.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: