Як отримати статус учасника бойових дій: роз’яснення
Сьогодні статус учасника бойових дій можуть отримати не лише військові, а й члени добровольчих формувань
Статус учасника бойових дій (УБД) отримують українські військові, які брали участь в обороні України, захисті безпеки населення й інтересів держави у зв’язку з вторгненням РФ. Факти ICTV пояснили, як отримати статус УБД, які документи для цього потрібні та куди звертатися.
Сьогодні статус УБД можуть отримати не лише військові, а й члени добровольчих формувань. Однак для отримання статусу потрібно зібрати чимало документів з підписами, докази участі у бойових діях, поінформувати командира або іншого керівника військової частини про бажання отримати статус тощо.
Спершу військовий має:
- зібрати документи з відповідними підписами;
- поінформувати командира або іншого керівника військової частини про бажання отримати статус.
Керівники військових частин мають надати довідки за формою згідно з додатком та документи, передбачені пунктом цього Порядку, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.
Підстави для ухвалення рішення про надання статусу
Рішення про надання статусу УБД ухвалюють на підставі:
- звернення командира частини, який подає документи на підлеглих військовослужбовців;
- особистого звернення військовослужбовця;
- особистого звернення особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр
- комплектування та соціальної підтримки.
Хто ухвалює рішення про надання статусу
Після звернення документи військового надсилаються до спеціальної комісії. Рішення про надання статусу УБД ухвалює:
- комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Її утворюють у Міноборони, МВС, Мін’юсті, Національній поліції, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Офісі Генерального прокурора, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДФС;
- міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту.
Спершу документи відправляють до комісії з питань розгляду матеріалів про визнання УБД. Якщо вам надали статус, упродовж місяця комісія поінформує про це Державну службу у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.
Якщо ж питання щодо надання статусу суперечливе, комісія надсилає документи на розгляд міжвідомчої комісії.
Міжвідомча комісія розглядає документи та в разі потреби уточнює інформацію про осіб, стосовно яких їх подано (надсилає необхідні запити тощо).
Які документи необхідні для статусу УБД
Потрібно подати копії документів, які б підтвердили безпосередню участь військового у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ. Це можуть бути:
- витяги бойових донесень;
- витяги з журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);
- витяги з вахтових журналів;
- копії матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.
Коментарі — 0